Porazili Liberec, v Plzni byli dokonce v prvním poločase lepší, varuje před Pardubicemi Köstl

Porazili Liberec, v Plzni byli dokonce v prvním poločase lepší, varuje před Pardubicemi Köstl

Čtvrteční ztráta s Rakówem je pro sešívané nepříjemným momentem, který bude muset ve čtvrtek před domácím publikem odčinit, pokud pomýšlí na postup do Konferenční ligy. Zapomínat ale nesmí ani na FORTUNA:LIGU, ve které v rámci čtvrtého kola poměří v Edenu síly s Pardubicemi. Východočeský klub v nové sezóně trápí každého, což nechtějí ve Vršovicích připustit.

Překážka v postupu do skupinové fáze Konferenční ligy je nepříjemná, ale v trenérském táboře pražského klubu panují názory, že to nedělní utkání neovlivní. „Čtvrteční porážka by na zápas neměla mít vliv. Jdeme si za cílem, který máme, a tohle je jeden z kroků, který potřebujeme udělat. Věříme, že bude nabitý stadion a diváci nám pomůžou. Výsledkem a výkonem se budeme chtít omluvit za čtvrtek. I když hrajeme příští týden odvetu, všechnu pozornost nyní míříme na Pardubice. Zápas bereme se vší vážností, dnes jsme na ně měli video přípravu. Chceme uspět, věřím, že předvedeme diametrálně odlišný výkon než ve čtvrtek," odmítá asistent trenéra Jaroslav Köstl podcenění soupeře.

S ohledem na výkony Pardubic v nové sezóně to ani nelze. Východočeský klub trápil Plzeň a před týdnem získal skalp do té doby suverénního Liberce. „Pardubice odehrály vynikající zápasy jak s Libercem, tak v Plzni. Hráči se dostali do řady nepříjemných situací, v prvním poločase byli lepší než Plzeň. Je na místě říct, že nás nečeká nic jednoduchého. Soupeř má kvalitu, tým je dlouho pospolu. Nám velí povinnost hrát doma naplno a zvítězit,“ pokračoval asistent trenéra na adresu nadcházejícího ligového soupeře.

Nedělní duel nebudou moci zřejmě vinou zranění absolvovat Oscar a Eduardo Santos, kteří si ve čtvrtek ze zápasu v Čenstochové odnesli zdravotní nepříjemnosti. „Jsou v péči našich lékařů, nemělo by to mít fatálnější následky. V neděli však pravděpodobně nenastoupí,“ dodal Köstl.

Zdroj: slavia.cz