Priske: Utkání v Boleslavi nám ukázalo, že náhradu za Hancka již máme v týmu

Priske: Utkání v Boleslavi nám ukázalo, že náhradu za Hancka již máme v týmu

Sparta po skvělém obratu ve druhém poločase slaví třetí výhru v řadě a na Letné začíná opět vládnout spokojenost s výsledky. Utkání se po závěrečném hvizdu hodnotilo dánskému stratégovi Brianovi Priskemu hodnotilo dobře, i když pár věcí by chtěl ještě zlepšit.

Pražský klub díky skvělé druhé půli převálcoval Boleslav a dominantní výkon by mohl být ovocem rukopisu dánského kouče. „Neřekl bych, že to je vrchol naší dosavadní práce, ale že jsme viděli jasné stanovisko týmu, který ukázal to, na co má, ukázal, že má mentalitu, soustředění i trpělivost. Tohle všechno jsme ve druhém poločase ukázali. Musím také říci, že jsem viděl i velmi dobrý začátek utkání a je velká škoda, že jsme v něm nevedli, jelikož šance jsme na to měli,“ nechal se slyšet Priske na tiskové konferenci.

O poločase za nepříznivé stavu nezvedal v kabině hlas a spíše chtěl hráče motivovat k tomu, aby výsledek strhli ve svůj prospěch. „V takových momentech nesmíte být příliš emotivní. V prvním poločase jsem viděl dobré věci a nemůžete se na tým jenom zlobit, že prohrává. Soustředili jsme se na taktické změny. Změnili jsme rozestavení na klasické 4-4-2, abychom měli více síly a akceschopnosti v šestnáctce soupeře. Věděli jsme, že Daněk zvládne přechod ze středu na kraj zálohy a Juliš se Čvančarou ukázali, jak dovedou spolu na hrotu spolupracovat, hned během prvních pěti minut druhého poločasu, konkrétně u naší vyrovnávací branky,“ pokračoval dánský trenér.

Vyplatila se hra na dva útočníky, proto se nabízí možnost, jestli na tuto kartu nevsadit v dalším utkání od první minuty. „Jak už jsem v minulosti říkal, nejsem úplně velkým příznivcem striktního určování formací. Je pravdou, že základní rozestavení na hřišti pomáhá hráčům k pochopení, v jakých prostorech se mají pohybovat. Rozestavení 4-3-3 nám v některých pasážích prvního poločasu výrazně pomáhalo, někdy je ale potřeba, aby zafungoval plán B a to se stalo dnes. Rozestavení se dvěma útočníky pro nás bude vždycky možnost hlavně proto, že máme v kádru hráče jako Čvančara, Juliš nebo Kuchta, který nemůže zatím hrát kvůli disciplinárnímu trestu. Nejdůležitější je mít možnost, když nefunguje plán A. Abyste mohli hře dominovat, dobře presovat a abyste mohli držet míč a ovládnout hru,“ pokračoval Priske, který se vyjádřil i na téma odchodu slovenského obránce Dávida Hancka.

„S Tomášem Rosickým mluvím každý den a skoro vždy se bavíme o variantách rozšíření kádru nebo náhrad za hráče, kteří by mohli odejít. Dnes jsme ovšem viděli, že náhradu za Hancka již máme v týmu. Zelí dnes oslavil 30. narozeniny a odehrál dobrý zápas. Musím zmínit i Asgera a Panyho, který také má kvality na to, aby nastoupil od začátku. Dnes tu s námi ani nebyl mladý Vitík, který zítra nastoupí za B-tým. Co se týče změn, tak jsem vždy otevřený diskuzi, nejedná se ale o jednu konkrétní pozici. Bavíme se o případném zastoupení hráčů na všech pozicích, například po dnešním zranění Peška. To se zkrátka stává, a proto je třeba mít jak plán B, tak případně plán C. Nejdůležitější ale je, že jsem s kádrem i s tím, jak pracuje, spokojený. Na druhou stranu zbývá jedenáct dní do konce přestupového období a uvidíme, co se ještě stane,“ uzavřel Priske.

Zdroj: sparta.cz