Vrba: Asi chceme po hráčích moc. Nabízí se otázka, jestli do toho chceme jen kopat, anebo hrát fotbal

Vrba: Asi chceme po hráčích moc. Nabízí se otázka, jestli do toho chceme jen kopat, anebo hrát fotbal

Měl být jedním z rozhodujících faktorů pro návrat Baníku mezi tuzemskou elitu. Před sezónou platil ostravský klub za černého koně soutěže a hovořilo se o možném útoku na titul. Pavel Vrba však emoce krotil, protože asi větřil, že nemá k dispozici potřebný kádr. Po čtyřech kolech pouhé čtyři body a výkony, které zůstávají daleko za očekáváním. Potvrdila to i sobotní domácí ztráta s Teplicemi.

Opakující se chyby, které dokáže soupeř trestat. Vrba připustil, že jeho tým nehraje podle jeho představ a čeká jej náročná sezóna. „Co rozhodlo? Tenhle zápas se lámal za stavu 1:1, kdy jsme měli podle mého názoru tři situace, ze kterých jsme měli dát druhý gól. Možná by to pak skončilo úplně jinak. O to, jak to vlastně skončilo, jsme si vlastně koledovali sami. Pokud se takto budeme chovat i nadále, tak nás potom nebudou trestat jen Teplice, ale bude to ještě hodně těžké,“ prohlásil někdejší reprezentační kouč, který v minulé sezóně vedl Spartu.

„Pokud se ze tří šancí nedokážeme prosadit a soupeř využije jedné, ještě při našem laxním bránění, tak to je poté tou příčinou výsledku. Když své šance promarníme, tak většinou přichází trest a ten také od Teplic přišel. Potrestali jsme se sami za tu naši nemohoucnost a neschopnost řešit finální fázi. Nechci tím snižovat kvalitu Teplic, ale my jsme si ten výsledek zavinili sami,“ nehledal výmluvy a poukazoval na nedostatky, kterými se jeho svěřenci prezentují.

Neduhy registruje v defenzivě i hře směrem dopředu. „Je tam spousta nepřesností. Asi chceme po hráčích něco, na co nejsou úplně zvyklí. Chceme, aby šli do mezihry, kombinace, ale bohužel se nám to nedaří. Vytváříme spoustu chyb v rozehrávce, nedokážeme ty věci řešit zprávě, abychom se pak dostali v předfinální fázi do lepšího postavení. Směrem do předu chceme, aby hráči hráli fotbal a v některých situacích to není úplně optimální. Nabízí se otázka, jestli do toho chceme jen kopat anebo hrát fotbal. Stále věřím tomu, že by to mohlo být v budoucnu naše plus, ale teď je otázka, jestli na to bude čas,“ naznačil na tiskové konferenci, že možnost jeho odválení by na sebe nemusela nechat dlouze čekat.

„První čtyři kola, především pak domácí utkání, nám trochu otevřela oči. Nemáme asi vzadu úplně tvořivé hráče. Když má někdo před sebou padesát metrů prostor a přesto to nedokáže vytáhnout, tak to už asi není ani o tom, jestli to umí, ale spíš o jeho sebevědomí. Když to budeme jen valit nákopy, tak to bude hrozně těžký,“ uzavřel Vrba.

Zdroj: fcb.cz