Weber: I šťastné vyrovnání se počítá. Tenhle bod bereme s pokorou, protože Liberec byl lepší

Weber: I šťastné vyrovnání se počítá. Tenhle bod bereme s pokorou, protože Liberec byl lepší

Liberec v neděli odpoledne přivítal na své půdě České Budějovice a ty se nestačily divit, jak se na ně valí jedna útočná akce za druhou. Defenziva Dynama však během první půle dovolila jen jednou domácím skórovat, což se nakonec ukázalo jako klíčové, neboť z ojedinělé šance v samotném závěru dokázala vyrovnat.

Pod Ještědem jim bylo horko. Liberec kráčel za ziskem tří bodů, a kdyby proměnil některou ze svých dalších šancí, bylo by hotovo. Však také kouč hostů Jozef Weber hovořil o velké porci štěstí, které jeho Dynamo na severu Čech potkalo.

„Samozřejmě jsme pouze remizovali, ale musíme přiznat, že dnes to byla šťastná remíza. Úvod se nám, na rozdíl od minulých utkání, docela povedl. Prvních 10-12 minut jsme hráli aktivně. Zlom v utkání nastal po obdržené brance po chybě gólmana. Po ní jsme se úplně sesypali a 20 minut jsme nedokázali herně, ani v nasazení čelit domácím. Musím říct, že jsme se štěstím odcházeli do šaten jenom s jednou inkasovanou brankou,“ hodnotil na tiskové konferenci první půli.

Po změně stran učinil celou řadu změn, kterou chtěl reagovat na tlak domácích. „Ve druhé půli jsme to prostřídali, to ani jinak nešlo. Bylo tam pět šest výkonů, které byly v ofenzivní části velmi slabé. Zkrátka jsme do toho museli vstoupit. Ve druhé půli se to malinko opticky zlepšilo, zhruba do 70. minuty. Od ní jsme tam poslali mladé útočníky a změnili rozestavení, takže se to změnilo ještě víc. Začali jsme být nebezpeční a dostávali se do situací. Nakonec jsme z jedné šťastně vyrovnali. Ale předtím, tam bylo několik brejkových situacích, kdy domácí mohli jít do vedení 2:0. To by pro nás bylo už velmi složité. Máme velký respekt k jednomu bodu a bereme ho,“ dodal Weber.

Zdroj: dynamocb.cz