Peníze v českém fotbale: Kde utrácí nejvíc?

Peníze v českém fotbale: Kde utrácí nejvíc?

Peníze jsou vždycky až na prvním místě, říká klasik a týká se to i fotbalu. Tedy zákulisí, zázemí, rozpočtů a z nich pramenících příjmů hráčů. Vděčné téma, že? Už jsme zde toto téma nakousli v oblasti platu trenérů, nyní vám dáváme ochutnat, jak je to v české nejvyšší soutěži se souhrnnými hodnotami ligových klubů. Pokud chcete být v této oblasti, o níž se veřejně ve fotbale moc nemluví, takříkajíc „in“, pořiďte si předligový speciál magazínu Hattrick.

Nejvyšší hodnotu kádru má nyní Slavia, server transfermarkt.de ji vyčísluje na zhruba 56, 5 milionů eur, hned za sešívanými je jejich věčný konkurent Sparta, v hodnotě ztrácí zhruba osm milionů.

Viktoria Plzeň má nyní jiné a radostnější starosti s penězi, než počítat hodnoty kádru. Je ale asi poloviční oproti pražským „S“.

Přesná vyjádření hodnot jednotlivých kádrů si můžete přečíst v předligovém speciálu magazínu Hattrick.

Najdete v něm nejen datovou smršť o jednotlivých hráčích, klubech, přestupech a dalších, ale také jednotlivé rozpočty a dokonce i platy trenérů, vycházející z odhadů redaktorů Hattricku a zkušených osobností, znalých zákulisí českého fotbalu.

Za velkou trojkou je velká mezera a to ve všech finančních aspektech. Baník se snaží, seč mu síly stačí, Slovácko je úspěšné na trávníku, ale finančně hodně skromné a tak to jde prakticky se všemi týmy, až po ty relativně nejchudší.

Přesná čísla rozpočtů a platů trenérů najdete v ligovém speciálu magazínu Hattrick, který je nyní v prodeji. Je to ideální průvodce českou nejvyšší soutěží pro všechny fanoušky. Nejen pohledem fotbalu, ale i peněz, které fotbalem hýbou.