Bílek: Tým je banda bojovníků, co se nikdy nevzdá, jsem na ně pyšný

Bílek: Tým je banda bojovníků, co se nikdy nevzdá, jsem na ně pyšný

Jak už asi všichni čtenáři serveru eFotbal.cz vědí, plzeňská Viktoria to zvládla, prošla přes tři předkola a počtvrté v klubové historii postoupila do skupinové fáze nejprestižnější evropské klubové soutěže Ligy mistrů! A logicky, po úspěšné odvetě play off o tuto soutěž byl kouč Plzně Michal Bílek hodně veselý.

„Obrovská radost! Předkola jsme zvládli výborně, z šesti zápasů jsme pětkrát vyhráli a jednou remizovali. Postup je zasloužený!“ je si jistý Michal Bílek.

Veledůležité utkání, díky němuž Plzni cinkne v klubové kase více než 384 milionů korun, se ale Západočechům vůbec nevyvíjelo dobře. S Karabachem viktoriáni totiž po poločase prohrávali. „Škoda, že jsme hned v úvodu nevyužili šanci a pak jsme dostali gól. Hrozně si cením toho, že se mužstvo nepoložilo. Dosáhli jsme toho, čeho jsme chtěli. V Plzni bude Liga mistrů, to je obrovský úspěch,“ uvědomuje si bývalý trenér Blšan, Sparty či reprezentace. „Tenhle tým je banda bojovníků, která se nikdy nevzdává a jsem pyšný, že je můžu trénovat. Ligu mistrů si zasloužíme hrát,“ pochválil zároveň Bílek pro klubový web své svěřence.

A koho by si sedmapadesátiletý stratég před čtvrtečním losováním skupinových fází přál? „V Lize mistrů jsou takoví velikáni, že ať dostaneme kohokoli, bude to skvělý klub. Před všemi mám respekt, proto není žádný tým, který bych si vyloženě přál,“ zůstal Bílek tajuplný.

Zdroj: fcviktoria.cz

Velký úspěch! Plzeň si znovu zahraje Ligu Mistrů!