Boleslav se trápí. Posílit defenzivu Středočechů přišel jablonecký odchovanec Kubista, fanoušci věří v příchod Ekpaie

Boleslav se trápí. Posílit defenzivu Středočechů přišel jablonecký odchovanec Kubista, fanoušci věří v příchod Ekpaie

Mladá Boleslav nevstoupila do nového ročníku FORTUNA:LIGY zrovna ideálně a po čtvrtém kole je na předposlední příčce, přičemž má stejně bodů (2) jako poslední Zlín. Vedení Středočechů se proto rozhodlo dodat impuls defenzivním řadám a klub tak přichází posilnit ostřílený devětadvacetiletý středopolař Vojtěch Kubista z Jablonce.

Kubista se už začlenil do tréninkového procesu na další ligové utkání. Využije přitom zkušeností, které už v Mladé Boleslavi nasbíral. Do klubu se totiž vrací po sedmi letech.

Mladoboleslavský trenér Pavel Hoftych tento impuls do defenzivních řad, který by měl Kubista přinést, vítá. „Měl by pomoci zpevnit defenzívu, s kterou se Boleslav potýká už od minulé sezóny. Má předpoklady pro defenzívu i pro útočné standardní situace, navíc s ním přichází i nezbytná herní zkušenost,“ sdělil kouč Středočechů.

„Jednání k přestupu byla velmi rychlá. Využili jsme jeho výstupní klauzule a po dohodě s panem Paskou a panem Peltou je výsledkem příchod Vojty do Mladé Boleslavi. Věříme, že nám pomůže na hřišti i v kabině,“ dodal k příchodu nové posily generální ředitel klubu z města aut David Trunda.

Kubista fotbalově vyrostl v Jablonci nad Nisou. Dvakrát Severočechy opustil, když odešel na hostování. Nejprve tomu tak bylo na jaře 2015 v Karviné a potom na podzim 2015 právě v Mladé Boleslavi. V české lize nastoupil zatím do 181 zápasů, v nichž si připsal i 12 gólů. V letech 2013-14 nakoukl i do juniorských reprezentací U20 a U21, ve kterých nastoupil ke čtyřem zápasům.

Posílení defenzivních řad udělalo velkou radost boleslavským fanouškům, kteří dále doufají ještě v příchod Ubonga Ekpaie ze Slavie. Ten již se Středočechy trénuje a pokud nepříjde jiná nabídka, spekuluje se, že by v Mladé Boleslavi mohl skončit na hostování.

Zdroj: FK Mladá Boleslav

Plzeň postupem přes Karabach vylepšila koeficient, stěžejní ale bude úspěch Slavie