Ten Hag: Pokud chceme být úspěšní, tak se hráči musí připravit na to, že budou trpět

Ten Hag: Pokud chceme být úspěšní, tak se hráči musí připravit na to, že budou trpět

Nizozemský kouč Manchesteru United Erik ten Hag uvedl, že jeho hráči musí být připraveni „trpět“, pokud chtějí být v klubu úspěšní.

Ten Hag nezačal novou sezónu v dlouhodobě trápícím se klubu zrovna ideálně. Dvaapadesátiletý kouč je vůbec prvním trenérem po 101 letech, pod jehož vedením tým z Old Trafford prohrál dva úvodní zápasy.

Výkony i celkový dojem hráčů na hřišti byly – zejména po prohře s Brentfordem – hodně kritizovány. Okamžitě se začalo hovořit o tom, že ten Hag přijal větší výzvu, než na jakou má.

Ovšem, jeho svěřenci najednou v posledním utkání proti Liverpoolu ukázali srdnatý výkon a zaznamenali i první soutěžní výhru v sezóně. Ale náročný kouč očekává, že takové nasazení od svých svěřenců uvidí každý den.

„Požaduji, aby hráči měli takové odhodlání a ducha každý den. Každý den to musí přinést do klubu,“ vzkázal přes webové stránky klubu.

„Musí se to stát jejich způsobem života a doufám, že to pochopí. Funguje to - vysoký výkon je vysoká úroveň. Pokud máte takového ducha a pokud přijmete, že musíte podat maximální výkon, a budete na hřišti pro úspěch i trpět, dostanete ze sebe konečně ten nejlepší výkon,“ csdělil nizozemský trenér.

Ten sám udělal během utkání s Liverpoolem velká rozhodnutí. Jen na lavičce například zůstal hvězdný Portugalec Cristiano Ronalda a Harry Maguire.

Podle něj má výkon proti „The Reds“ potenciál být katalytickým momentem pro United, které už v sobotu čeká duel se Southamptonem.

Zdroj: manutd.com