Holeš: Doufám, že bude vyprodáno a lidi nás poženou. Pro jistotu si dnes kopnu pár penalt

Holeš: Doufám, že bude vyprodáno a lidi nás poženou. Pro jistotu si dnes kopnu pár penalt

V domácí odvetě play off o Konferenční ligu čeká „sešívané“ hodně práce. Český vicemistr totiž musí s Rakówem Čenstochová otáčet nepříznivé skóre 1:2. A kapitán Slavie Tomáš Holeš doufá, že jeho tým požene vpřed vyprodaný Eden.

A v čem si český reprezentant myslí, že by se Slavia měla zlepšit? „Hlavně v přístupu. Běžecky to musí vypadat jinak než v Polsku, taky tam náš výkon byl takový bojácný. Musíme to doma rozbalit úplně jinak, třeba jako o víkendu proti Pardubicím,“ narážel devětadvacetiletý fotbalista na předzápasové tiskové konferenci na povedený ligový duel, ve kterém Slavia deklasovala Východočechy sedmigólovým přídělem. „Momentálně je to ale asi nejdůležitější zápas v sezoně. Jde o hodně, všichni si to uvědomujeme. V Polsku jsme měli špatný pohyb. Nevytvářeli si pozice a statickou hrou jsme soupeři dovolili presovat a nedostávali jsme se do hry. Usor měl dvě dobré pozice, kterým chyběl kousek, vše ale vychází z pohybu. Další věci vychází z taktiky, to teď ale samozřejmě nebudu říkat,“ uvedl Holeš později.

Zatímco Holešův kouč Jindřich Trpišovský si na „tiskovce“ neúspěch svých svěřenců vůbec nechtěl připustit, Holeš se k možné neúčasti „sešívaných“ v Konferenční lize vyjádřil. „Nebylo by to dobré pro nás ani pro fanoušky. Přišli bychom o evropské zápasy, zkušenosti, které můžeme nabrat. I pro mě a nás všechny jsou to speciální zápasy, na které se speciálně chytáme, vystoupení z české scény. Nikdo z nás o to nechce přijít, všichni pro to teď musíme udělat všechno.“

V tomto boji se bude jeho tým opírat i o domácí publikum, které, jak Holeš doufá, dovede fotbalisty z Edenu za postupem. „Spoléháme na to hodně. Domácí zápasy nám svědčí, jsou krásné. Vždy, když hraji doma, říkám si, že je krásné hrát v Edenu, před takovým publikem, jaké máme. Doufám, že bude vyprodáno, lidi nás poženou. Myslím si, že nám to hodně pomůže,“ věří kapitán českého vicemistra v sílu „dvanáctého“ hráče.

„Prohráváme o gól, výsledek nám nehraje do karet. Věříme ale, že postoupíme. Já osobně cítím nervozitu před každým zápasem, jsme ve Slavii, hrajeme pod tlakem vždy. Věřím ale, že to ve čtvrtek zvládneme,“ zodpověděl na tiskové konferenci otázku, jak moc je jeho celek před důležitým zápasem pro celý český fotbal pod tlakem a nervózní.

A pokud by došlo v play off až na penaltový rozstřel, věřil by si na něj kapitán Slavie? „Určitě je to jedna z možností. Hromadně jsme to netrénovali, kluci si to trénují sami. Já sám penalty nekopu, nevím, kdy naposledy jsem nějakou zahrával. Pokud bych nemusel, asi bych nešel. Dneska si ale určitě pár penalt kopnu,“ přiznal.

Stále ovšem není jisté, na jakém postu Holeš odvetu s Rakówem odehraje. Kouč Trpišovský, že si před odvetným utkáním prozradil, že si stále pohrává s variantou, že by jej kapitán odehrál jako stoper. „Nejlépe se mi pořád hraje ve středu zálohy, vzhledem k tomu, že ale na stoperu nastupuji docela často, nemám problém přepnout z jedné pozice do druhé. Nějak mi to nevadí a budu hrát tam, kde mě bude tým potřebovat,“ naznačil Holeš, že je pro něj úspěch týmu důležitější, než oblíbený post.

Zdroj: slavia.cz

West Ham po nevydařeném vstupu do sezóny hodlá posilovat. Do Lyonu poslal nabídku na Paquetu