Přijede do Hradiště Özil nebo dokonce Souček? Slavia se může podívat do Bratislavy, ale i do Skotska

Přijede do Hradiště Özil nebo dokonce Souček? Slavia se může podívat do Bratislavy, ale i do Skotska

Kromě Viktorie Plzeň v Lize mistrů, bude mít Česká republika hned dvojí zastoupení i v Evropské konferenční lize. Jakou skupinu smrti by mohlo Slovácko dostat a s kým by se mohla po letech shledat Slavia?

Drama až do poslední chvíle a to doslova. Ve vzduchu už visely penalty, ale Ivan Schranz řekl "ne" a poslal Slavii do základní skupin EKL. Nad Rakówem se mu podařilo rozhodnout ve 120. minutě. To Slovácko nedalo švédskému AIK ani šanci a po zápasech 3:0 a 1:0 se taktéž mohou těšit na podzim v pohárech.

Je to poprvé, co máme hned dva týmy ve skupině Evropské konferenční lize.  Při losování se podle pravidel UEFA nemůže stát, aby byly dva kluby z jedné země ve stejné skupině. Slavia je zařazena do prvního koše, Slovácko je v koši posledním, takže na něj může čekat skupina smrti.

Slavia je v jednom koši s West Hamem a dalšími zvučnými jmény, jako je Villareal. Dále jsou v prvním koši Basilej, Alkmaar, Gent, Basaksehir a Partizan. Slávisté se vyhnou i Mesutu Özilovi s Basaksehirem či Gentu s Michaelem Ngadeuem. 

Druhý koš obsahuje spoustu známých jmen. CFR Kluj či Hapoel Beer-Sheva si fanoušci sešívaných moc dobře pamatují. Nesmíme však zapomenout na Molde, FCSB, Kolín, Apollon Limassol, Fiorentinu s Antonínem Barákem či Slovan Bratislava.

V předposledním, třetím koši se nachází Nice, Anderlecht, Žalgiris Vilnius, Austria Vídeň, Hearts, Shamrock Rovers, ale i Sivasspor a Vaduz. Právě Nice je pro fanoušky starou známou a to když v roce 2020 hrálo společně se Slavií skupinu Evropské ligy.

Ve čtvrtém a posledním koši se nachází již zmiňované Slovácko. Kromě něj zde najdeme i Dnipropetrovsk, Lech Poznaň, Silkeborg, Djurgården, Pyunik, RFS a Ballkani. 

Jak pro Slavii, tak pro Slovácko to vypadá na velice zajímavé skupiny. Los začíná dnes, tedy v pátek 26.8, od 14:30 na oficiálních stránkách UEFA. 

Rozdělení do jednotlivých košů

1. koš: Villarreal, Basilej, Slavia Praha, Alkmaar, Gent, Basaksehir Istanbul, Partizan Bělehrad, West Ham.

2. koš: Kluž, Molde, FCSB, Fiorentina, Kolín nad Rýnem, Beer Ševa, Apollon Limassol, Slovan Bratislava.

3. koš: Nice, Anderlecht Brusel, Žalgiris Vilnius, Austria Vídeň, Hearts, Shamrock, Sivasspor, Vaduz.

4. koš: Dnipro, Lech Poznaň, Slovácko, Silkeborg, Djurgaarden, Pjunik Jerevan, RFS Riga, Ballkani.

(jedná se o předběžné rozdělení)

Zdroj: Uefa.com