Reprezentant Matějů mění v Itálii působiště! Zůstává však v Serii B

Reprezentant Matějů mění v Itálii působiště! Zůstává však v Serii B

Po dlouhých spekulacích je jasno. Reprezentant Aleš Matějů zůstává v Itálii, kde po si po Benátkách zahraje za Palermo. Smlouvu podepsal na dva roky s opcí na další rok.

Když v roce 2017 odcházel do ciziny, bylo mu věštěna velká budoucnost. Jeho první štace v Brightonu nevyšla a tak se rozhodl vyzkoušet Serii A v Brescii. V té v lednu předčasně skončil a vydal se na zkušenou do Benátek.

V Brescii však vydržel jen půl roku. Brescie i Benátky aktuálně hrají Serii B a i Alešův nový zaměstnavatel patří do druhé italské ligy. Matějů se bude nově hlásit v Palermu, kde by mohl zabojovat o postup do Serie A.

Za českou reprezentaci si dosud Matějů připsal 14 startů. Loni v létě jel s týmem na Mistrovství Evropy, na šampionátu ale plnil pouze roli náhradníka a do zápasů nezasáhl.

O místo v sestavě bude bojovat s odchovancem Palerma a talentem italského fotbalu, Alessiem Buttarem, který je v tomto týmu neochvějnou stálicí základní sestavy. Snad každý si v souvislosti s Palermem vybaví jeho finanční problémy a následný bankrot z roku 2019.

zdroj: palermofc.com