Benzema vysvětluje, proč je po odchodu Ronalda ještě lepší střelec

Benzema vysvětluje, proč je po odchodu Ronalda ještě lepší střelec

Co Cristiano Ronaldo opustil Real Madrid, bylo na Karimu Benzemovi, aby přebral žezlo a chopil se role největšího tahouna týmu.

Mnozí si mysleli, že je Cristiano nenahraditelný. Jeho odchod ze svatostánku Bílého baletu těžko nesli nejen fanoušci, ale i mnozí hráči. Smutek byl však ale jen dočasný. Real si nakonec dokázal poradit i bez něho. A to překvapivě dobře.

Vůdčí střelecké role se po odchodu portugalské hvězdy chopil Karim Benzema. Ten nyní prozradil, že v době Ronaldovy éry působil spíše v jeho stínu, a tak se nemohl naplno projevit. Teď se to ale změnilo a i v čtyřiatřiceti letech neuvěřitelně válí.

„Cristiano je velká hvězda. Když ho máte v týmu, víte, že to budou všichni hrát na něj. Mým úkolem tedy dříve nebylo hrát čistokrevného útočníka, snažil jsem se spíše více tvořit a vázat na sebe obrany soupeře, aby měl Ronaldo volnou cestu,“ vysvětloval Benzema.

„Neznamená to ovšem, že bych si na něco stěžoval. Ty časy pro mě byly velmi užitečné. Od takového hráče, jako je Ronaldo, se každý může učit. A to včetně mě. Když tedy odešel, bylo na mně, abych se té gólové role zhostil. A myslím, že se mi to daří,“ pochválil se.

Jak to tak vypadá, značka CR7 je sice velmi působivá a z marketingového hlediska nenahraditelná, ale na hřišti ji ne každý umí využít. Jistá kritika na její adresu byla už v Juventusu a podobně si stěžují i v Manchesteru United. Příchod takového hráče zkrátka mění vaši herní taktiku.

Zdroj: 90min.com