Neskutečně skromný kluk s neuvěřitelným čichem na branky. Haaland se prý narodil proto, aby střílel góly

Neskutečně skromný kluk s neuvěřitelným čichem na branky. Haaland se prý narodil proto, aby střílel góly

Kane z Tottenhamu, Mitrovič z Fulhamu i Rodrigo z Leedsu sice mají po úvodních čtyř kolech Premier League na svém kontě čtyři trefy, nicméně střeleckou tabulku nevedou.

Té totiž vládne norský kanonýr Erling Haaland, jenž od letošního léta zařezává v Manchesteru City, v jehož barvách dosud přetavil 326 minut v šest přesných zásahů.

Vstup do nové soutěže se tak bývalému ofenzivními hráči Molde, Salzburgu i Borussie Dortmund jednoznačně povedl a ruce si mne i jeho nový šéf Josep Guardiola.

Vytáhlý norský snajpr zaznamenal proti Crystal Palace čistý hattrick a vyrovnal klubový rekord Sergia Agüera v počtu branek v prvních čtyřech vystoupeních v anglické lize.

"Haaland se narodil proto, aby střílel góly. Proti týmům tohoto typu bojujeme, protože brání velmi hluboko, ale on má neuvěřitelný čich na branky. Je to neskutečně skromný kluk. Viděl jsem řeč jeho těla, za stavu 0:2 skvěle povzbuzoval své spoluhráče," chválil svého svěřence španělský odborník z Etihad Stadium.

Haaland byl podle médií nejlépe hodnoceným hráčem osminásobných mistrů země a tento týden jistě bude hladový po dalších trefách i v dalším domácím klání proti Nottinghamu Forest.

Dybalou to neskončilo. Mourinho se dočkal ve věčném městě další obří ofenzivní posily...