Údajný pokus o ovlivnění tří prvoligových zápasů? Předseda představenstva Dukly hovoří i o žalobě...

Údajný pokus o ovlivnění tří prvoligových zápasů? Předseda představenstva Dukly hovoří i o žalobě...

Bohumil Paukner, což je předseda představenstva Dukly, se vyjádřil ke zprávám, které se týkají podezření o pokusu ovlivnit tři zápasy dejvického klubu v roce 2018.

"Dukle šlo vždy o zachování zásad fair play v československém i českém fotbale. V této tradici a v zájmu tohoto principu byla v nedávné minulosti ochotna a schopna se otevřeně postavit i lidem, jejichž praktiky jsou dnes předmětem vyšetřování policie ČR. Mám konkrétně na mysli hlasování aklamací o tehdejším místopředsedovi FAČR Romanu Berbrovi, kdy pouze tři kluby (Slavia Praha, Dukla Praha a Teplice) našly odvahu veřejně hlasovat proti jeho zvolení a riskovaly tak, že upadnou v nemilost mocného místopředsedy a vystaví se případným postihům a odvetným opatřením," napsal ve svém prohlášení první muž aktuálně čtrnáctého celku FNL.

Celá věc má jít zejména za dnes již bývalým funkcionářem Dukly Michalem Šrámkem, jenž chtěl mít kontrolu nad duely s Libercem, Slováckem a Mladou Boleslaví. Tehdy ještě zdobil Duklu prvoligový status...

"Pokud se snad kdokoli z Dukly této naší zásadě zpronevěřil a jednal za mými zády, za zády majitele klubu, bez našeho vědomí a proti naší vůli dělat fotbal s čistýma rukama, Dukla nebude váhat se žalobou na takovou osobu a bude žádat finanční odškodnění za poškozování dobrého jména. Taková vina by musela být ale nejdříve nezvratně prokázána. Pokud se tak nestane, bude Dukla stejným způsobem postupovat i proti jakékoli právnické osobě, která dobré jméno Dukly poškodila," přidal na webu fkdukla.cz Paukner, jehož klub si připsal první tři body nové druholigové sezony proti slávistické rezervě.

Táborsko posiluje ofenzivu! Koho si stáhlo z Teplic?