Blíží se Kolářův konec? V Edenu si jistí pozici brankáře, Sirotník se Slavii upsal na další tři sezony

Blíží se Kolářův konec? V Edenu si jistí pozici brankáře, Sirotník se Slavii upsal na další tři sezony
OBSAHUJE VIDEO

Jan Sirotník prodloužil smlouvu v Edenu do roku 2025 a jeho současným největším přáním je soutěžní debut za sešívané áčko. Dvacetiletý gólman aktuálně plní roli týmové trojky a chytá za B-tým, novou smlouvou ale tým z Edenu dává signál, že v budoucnu může nastat i další střídání na postu brankáře.

"Prodloužení smlouvy pro mě znamená, že lidi ve Slavii ve mě věří, že já sám něco umím. Moc jim za to děkuju a budu se snažit všem odvděčit. Slavia pro mě znamená celý můj fotbalový život. Na Slavii jsem chodil i v roce 2010, kdy se úplně nedařilo. Jsem strašně rád, že to je teď ve Slavii takové, jaké to je," uvedl těsně po podpisu nové pracovní dohody perspektivní strážce svatyně.

Se Sirotníkem momentálně pracují hned dva trenéři brankářů, jak Radek Černý, tak Štěpán Kolář. "Mít dva trenéry gólmanů je naprosto TOP! Takový luxus nemají týmy v lize, možná ani v zahraničí. Musím říct, že se oba skvěle doplňují a ohromně nám pomáhají. Štěpán i Radek jsou fantastičtí lidé, když nám něco nejde, vezmou si nás bokem, vše nám vysvětlí, ukážou na videu. Společně pracujeme na tom, abychom se zlepšili. Cepují nás docela dost. Máme těžké tréninky, ale jsem za ně rád, moje nedostatky se každým dnem zlepšují. Doufám, že to tak bude i dál," přidal mladý slávista.

Úzce spolupracuje i s dvojicí reprezentantů Alešem Mandousem a Ondřejem Kolářem, což také není úplně k zahození. "Pro mě osobně je to cenná zkušenost, když jsou Mandy nebo Koli na střelbě, tak se koukám na všechno. Na jejich nohy, posuny, jako při střelách reagují a co dělají, jaké mají úkroky. Snažím se je napodobovat. V kabině si pomáháme, mluvíme spolu, co zlepšit, jak dané situace řešit. Máme výbornou gólmanskou trojici a doufám, že takhle budeme pokračovat," doplnil brankář, jehož vzorem býval Iker Casillas.

A jaké má přání do nedávno započaté sezony 2022/2023? "Doufám, že se bude dařit hlavně týmu, abychom vyhráli mistrovský titul. A já osobně bych si chtěl splnit debut za A-tým, ale hlavně si přeju, aby byla Slavia úspěšná jako celek."

Posily pro Baník? Přehlížení stopeři Sparty, plzeňský špílmachr i brazilský plnokrevník

Zdroj: slavia.cz