Horejš je v Jablonci 10 zápasů bez vítězství a moc dobře si uvědomuje, že už ho všichni na Střelnici moc potřebují...

Horejš je v Jablonci 10 zápasů bez vítězství a moc dobře si uvědomuje, že už ho všichni na Střelnici moc potřebují...

10. Přesně tolik střetů už v Jablonci odkoučoval nový kouč severočeské družiny David Horejš, který ve svém novém angažmá na Střelnici stále neokusil chuť vítězství.

Tři body nepřišly ani se Spartou (na střely na branku přitom domácí vyhráli 5:1) a čekání na výhru tak potrvá minimálně do 3. září, kdy se Chramosta, Jovovič, Hanuš a spol. představí na teplických Stínadlech, kde vládne Jiří Jarošík.

Oproti remízovému klání s Baníkem ale Jablonec vylepšil důraz v osobních soubojích. "Bylo to úplně jiné a bylo to vidět. Něco jsme si k tomu řekli. Nabádali jsme hráče, abychom hráli jinak a osobní souboje jsme už vyhrávali. Kluci zaslouží pochvalu. Potřebujeme ale takové výkony opakovat. Máme zatím obrovské výkyvy. Věřím, že vítězství se už dostaví v co nejkratší době, všichni už ho tady potřebujeme," zmínil bývalý dlouholetý stratég Dynama České Budějovice.

I přes třetí remízu v řadě ho neprohra se Spartou uspokojila. Jeho mužstvo totiž dohrávalo v devíti lidech a i tak mělo v průběhu utkání velké šance rozhodnout. "Hrálo se zajímavé utkání. Sparta do toho lépe vstoupila a šla do vedení. Pak už náš výkon snesl slušné měřítko. Zaslouženě jsme vyrovnali a prodali jsme to, na čem tu pracujeme. Věřili jsme, že jsme schopni Spartu i porazit, to bylo důležité. Pečlivě jsme se připravovali, ještě v úterý jsme měli dvakrát video. Přišla však komplikace a červená karta. Paradoxně jsme pak měli asi největší šanci Malínským, tam jsme to mohli zlomit. Bod dnes musíme brát, dohrávali jsme v devíti. Máme dost žlutých a červených karet. To je prostě problém, na tom musíme zapracovat," byl si vědom stránkami fkjablonec.cz citovaný šéf jablonecké lavičky.

Zelenobílý soubor, který je po šesti kolech na čtyřech bodech, možná zaskočil favorita z hlavního města i změnou rozestavení. "Organizace hry byla takto připravená, nechtěli jsme to zatahovat. Chtěli jsme uprostřed zavírat středové hráče. Organizaci hry jsme měnili a dařilo se nám to. Jovović předvedl nadstandardní výkon. Jen mě mrzí, že jsme nedohrávali v plném počtu, možná by to vypadalo na konci jinak," připomněl Horejš prohřešky svých svěřenců.

Oslabený Jablonec se Spartou na Střelnici neprohrál, Zlín přetlačil Pardubice, nová posila Dynama rozesmutnila Ďolíček