Jak se tohle léto utrácelo v bundeslize? Nejvíce se plácl přes kapsu Bayern a kolikátý je Hložek?

Jak se tohle léto utrácelo v bundeslize? Nejvíce se plácl přes kapsu Bayern a kolikátý je Hložek?

Letní přestupové okno v německé nejvyšší soutěži hlásí svůj konec. Účastníci bundesligy letos příliš nešetřili, přesto nepadaly závratné sumy ve srovnání třeba s Premier League, La Ligou či Serii A. Nejvíce se plácl přes kapsu samozřejmě Bayern Mnichov, ale pozadu nezůstaly ani další kluby. Podívejme se na nejdražší nákupy tohoto letního okna.

Cenovky celkem třinácti jmen se přehouply přes hranici deseti milionů eur. Na pomyslné hraně uzavírá tuto společnost polský legionář Jakub Kaminski, kterého si Wolfsburg pořídil z Lechu Poznaň. V případě Jense Petera Haugeho se jednalo o nákup z AC Milán za 12 milionů, ale dvaadvacetiletý norský mladík byl obratem poslán na hostování do belgického Gentu.  

Hoffenheim loupil v kabině Brugg a do svých řad získal schopného obránce Stanleye Nsokiho. České veřejnosti pak neunikl přesun reprezentačního útočníka Adama Hložka z pražské Sparty do Leverkusenu za 13 milionů eur. Jak již bylo zmíněno, pozadu nezůstal ani Bayern Mnichov. Ten si pořídil například Ryana Gravenbercha z Ajaxu. Nejednalo se o žádné překvapení, neboť tento středopolař byl s bavorskou baštou spojován již delší dobu.

Hranici dvaceti milionů eur překročilo celkem osm jmen a mezi nimi vyčnívá například německý reprezentant Timo Werner, který se vrací do Lipska po neúspěšném angažmá v Chelsea. Dortmund po odchodu Haalanda hledal nové perspektivní mladíky a volání Borussie vyslyšeli Sebastien Haller z Ajaxu či Karim Adeyemi ze Salzburgu. Žebříčku pak vévodí další dva nákupy Bayernu, který neváhal za Sadia Maného z Liverpoolu vyplatit 32 milionů eur a za dirigenta obrany Matthijse de Ligta vyslal do Juventusu dokonce 67 milionů eur.

Nejdražší nákupy léta 2022 v Bundeslize:

13) Jakub Kaminski (VfL Wolfsburg) - 10 milionů eur
12) Jens Petter Hauge ( Eintracht Frankfurt) - 12 milionů eur
11) Stanley Nsoki (1899 Hoffenheim) - 12 milionů eur
10) Adam Hlozek (Bayer Leverkusen) - 13 milionů eur
09) Ryan Gravenberch (Bayern Mnichov) - 18,5 milionů eur
08) Mathys Tel (Bayern Mnichov) - 20 milionů eur
07) Nico Schlotterbeck (Borussia Dortmund) - 20 milionů eur
06) Timo Werner (RB Lipsko) - 20 milionů eur
05) David Raum (RB Lipsko) - 26 milionů eur
04) Karim Adeyemi (Borussia Dortmund) - 30 milionů eur
03) Sebastien Haller (Borussia Dortmund) - 31 milionů eur
02) Sadio Mané (Bayern Mnichov) - 32 milionů eur
01) Matthijs de Ligt (Bayern Mnichov) - 67 milionů eur