U Budínského se volí nejrozumnější řešení a jeho ostravská kapitola končí. Ztraceného syna vítá Karviná

U Budínského se volí nejrozumnější řešení a jeho ostravská kapitola končí. Ztraceného syna vítá Karviná

Pavel Vrba už na Bazalech nepotřebuje ani zkušeného středopolaře Lukáše Budínského, jehož vedení Baníku uvolnilo na hostování do konce rozehrané sezony do druholigové Karviné.

Bývalý záložník Bohemians Praha 1905 přitom přišel do Slezska teprve loni v létě z Mladé Bolelavi a z kola ven tak jde poměrně rychle...

Michal Papadopulos každopádně získal nového dvorního nahrávače. "Karviná o Lukáše měla dlouhodobý zájem, který ještě zesílil od minulého týdne. Vzhledem k tomu, že u nás neměl takové vytížení, jak by si sám představoval, je to nejrozumnější řešení pro obě strany," pronesl na oficiálních stránkách Baníku jeho sportovní ředitel Alois Grussmann.

Třicetiletý fotbalista karvinské prostředí velmi dobře zná, protože v tamním klubu působil řadu let. "Lukáš to tady velice dobře zná a já pevně doufám, že naváže na své první, pět let dlouhé, angažmá. Budeme na něj spoléhat, protože všichni víme, co umí," zaznělo na stránkách mfkkarvina.cz z úst Lubomíra Vlka, jenž v MFK zodpovídá za přestupovou politiku.

K tomuto datu je kreativní Budínský v nejvyšších dvou tuzemských soutěžích na 137 soutěžních startech a 43 brankách. Jubilejní padesátky by se tak mohl dočkat právě v Karviné, kde bude nosit na zádech dvaatřicítku. "Pomalu se rozkoukávám, ale vypadá to na dobrou partu včetně trenérů. Trenéra navíc znám z Baníku, když jsem občas chodíval pomoct třetiligové juniorce. Těšil jsem se sem a doufám, že se nám opět podaří postoupit. Musíme pro to udělat všechno. Vybavuji si, že v postupové sezóně jsme také prohráli s béčkem Sigmy a nakonec postoupili," připomněla poslední nezdar posila aktuálně pátého celku tabulky, který ztrácí před dalším kolem s Táborskem na vedoucí Líšeň tři body.

Táborsko posiluje ofenzivu! Koho si stáhlo z Teplic?

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.