Že by Teclova životní sezona? To, že mu to tam takhle padá, si zaslouží, míní Lingr, Kačaraba i Jurásek

Že by Teclova životní sezona?  To, že mu to tam takhle padá, si zaslouží, míní Lingr, Kačaraba i Jurásek

Na to, že povede po šesti ligových kolech tabulku střelců FORTUNA:LIGY zrovna Stanislav Tecl, by si asi před rozjezdem nové sezony nikdo nevsadil. Leč stalo se a čerstvě dvaatřicetiletý útočník je po pěti startech na šesti přesných zásazích.

Jedna branka proti nebohým Teplicím mu tedy byla připsána se štěstím, neboť větší podíl na ní měl mladík Matěj Jurásek. "Jsem hlavně rád, že gól platil. Je celkem jedno, kdo ho dal. Pro něj by to bylo hezké, ale on dárek dostal na začátku sezony, že dostává takovou minutáž a takovou šanci. Aspoň to, že nastoupil v základní sestavě, byl menší dárek. Určitě má radost, že jsme vyhráli, hrál velice dobře, ve velké intenzitě a kvalitě. A myslím, že on má radost i z toho, že gól byl připsán Standovi Teclovi," uvedl v pozázapasovém interview hlavní trenér Jindřich Trpišovský.

Sám čerstvě devatenáctiletý teenager pak jeho slova potvrdil. "Že byl gól nakonec připsán Standovi jsem se dozvěděl až po utkání. Určitě jsem na to nereagoval nějak špatně. Jsem jedině rád, Standovi to moc přeji," přidal rychlý a dynamický ofenzivní hráč, který přišel do Edenu v patnácti letech z Karviné.

Střelecké pookřání zkušeného Tecla kvitují i další kolegové z Vršovic, kteří v posledních pěti duelech rozvlnili síť hned čtyřiadvacetkrát a momentálně z nich jde až strach. "Hraje se mi s ním fantasticky. Jsme na sebe zvyklí, už na jaře jsme spolu hráli skoro každý zápas. To, že mu to tam takhle padá, si obrovsky zaslouží. Jsme za něj všichni moc rádi, je to jeden z nejdůležitějších členů týmu. Doufám, že bude v těchto výkonech pokračovat," přál si Ondřej Lingr.

"Standa je kapitán v kabině i na hřišti. Vede tým za sebou. Je na něm vidět snaha. My se mu všichni snažíme pomoct asistencemi, aby góly dával. Takže klobouček před Standou," uzavřel na téma aktuálně nejlepšího kanonýra celé ligy sedmadvacetiletý obránce Taras Kačaraba.