Jílek čeká od nováčka Pokorného ještě lepší výkony a žádá po něm více sebevědomí, ale je moc rád, že ho má

Jílek čeká od nováčka Pokorného ještě lepší výkony a žádá po něm více sebevědomí, ale je moc rád, že ho má
OBSAHUJE VIDEO

Václav Jílek byl po domácí remíze se Slovanem Liberec (1:1) smutný, ovšem nikoliv zlomený a jeho mužstvo prý ukázalo, že není mrtvé. “Pokud v neděli proti Pardubicím navážeme na entuziasmus a nasazení, tak zákonitě musíme být odměněni," postrašil nejbližšího východočeského soupeře hlavní kouč Sigmy.

Jak se mu líbil výkon čerstvé posily z Baníku Jakuba Pokorného, kterého ihned umístil do základní sestavy a co vše od něj čeká do budoucna?

"Jakuba jsme brali proto, abychom doplnili počet stoperů. Hledali jsme čtvrtého. Možnost získat leváka úplně nebyla a když se objevila příležitost získat jej, tak jsme byli jednoznačně pro. Nezáleželo nám na tom, v jaké situaci byl v Baníku. Pro nás bylo důležité, že hrál a nechybělo mu zatížení. Nebyl to někdo, kdo by delší dobu stál. Znám ho osobně z nároďáku, takže vím, že kvalitu má. Splňoval také to, že je velmi dobře fyzicky disponovaný a nebojí se konstruktivní rozehrávky. Hned na prvním tréninku si řekl o to, abychom o něm pro dnešní zápas uvažovali, i když jsem o tom v první chvíli nebyl přesvědčen. Víťa Beneš měl ale určité problémy, takže volba nakonec pro nás byla poměrně jasná. Dodám, že od Kuby čekám ještě lepší výkony. Sžíval se s týmem, ještě možná nebyl v některých věcech dost sebevědomý, ale myslím si, že je to hráč, který nám tady pomůže. Jsem o tom přesvědčen a jsem rád, že tady je," neskrýval spokojenost někdejší trenér i asistent Sparty, jehož názor publikoval web olomouckého klubu.

Jakub Pokorný nastoupil ve stoperské dvojici s Florentem Poulolem a sám kouč přiznal, že to možná byl určitý risk. "Ale spíš v součinnosti, protože hrajeme trochu jinak, chceme po stoperech, aby se více posouvali a víc se dostávali až do křídelních pozic, když hrajeme aktivní presink od beků nahoru. Jirka Saňák si Jakuba ještě vzal a na videu spolu řešili věci, aby byl v obraze a jednoznačně věděl, co po něm chceme. Dalo by se očekávat, že tam problém v komunikaci může být, ale já jsem nezaznamenal, že by to mezi nimi neladilo," doplnil nynější šéf lavičky na Andrově stadionu, jehož svěřenci vytěžili z úvodních šesti kol FORTUNA:LIGY čtyři body.