Hanácký střelec Vaněček už je hodně blízko návratu. V nejbližších kolech ho ale pořád čekat nejde a tady je důvod...

Hanácký střelec Vaněček už je hodně blízko návratu. V nejbližších kolech ho ale pořád čekat nejde a tady je důvod...

Sigma Olomouc se nalézá až na čtrnáctém fleku i kvůli skutečnosti, že má na marodce hned několik rozdílových tváří. Alespoň tedy podle tvrzení jejího šéfa Václava Jílka. V jeho očích jimi jsou Denis Ventúra, Martin Košťák, David Vaněček i Matúš Macík.

"Zranil se Matúš, což je gólman z TOP 3 naší ligy. Jsou to docela rány. Ale nemůže to být o třech čtyřech lidech. Musíme mít široký kádr a na nás je, abychom připravili další hráče," citoval web sigmafotbal.cz slova hanáckého kouče.

Rozdílový je podle něj i sedmadvacetiletý záložník Denis Ventúra. "Nechci, aby to vyznívalo, že se za něco schováváme a vymlouváme. Ale všichni viděli Denise v Ostravě a to byl za mě na 50 procentech. Když minulý týden trénoval a já ho viděl, tak jsem si říkal, že jde okamžitě proti Hradci do základu. Bohužel se jeho zranění před zápasem zase ozvalo, tak jsme nechtěli riskovat. Jsem skálopevně přesvědčený, že je to hráč, který by nám ohromně pomohl," vyprávěl po domácí remíze se Slovanem dlouholetý spolupracovník Jiřího Saňáka.

Hodně vysoko staví i jeho krajana Martina Košťála, jehož návrat už je ovšem velmi blízko. "Martin už hrál v týdnu podruhé za béčko. Taky to může být hráč, který nám v křídelním prostoru hlavně při hře do plné obrany může přinést rozdíl," doplnil.

A co zahraničními zkušenostmi zocelený David Vaněček, jenž už operuje na Andrově stadionu snad rok a čtvrt a během této doby si ve FORTUNA:LIZE připsal jen 220 odehraných minut? I jeho vyhlížený comeback už je prý v dohledu. "David je nějakých deset nebo čtrnáct dní od toho, aby naskočil do plného tréninkového procesu. Už je tomu hodně blízko. I objemové věci a silové výsledky v porovnání levá a pravá noha už jsou hodně podobné. Ale jedna věc bude dostat jej na potřebnou úroveň a druhá bude zápasová praxe. Je potřeba vidět, že ten hráč rok stál. To bude další práce," poodhalil útočníkův stav Jílek.