Národní mužstvo se dočkalo nových dresů. Velký lev na hrudi Šilhavému připomíná dobu, kdy v reprezentaci válel Panenka

Národní mužstvo se dočkalo nových dresů. Velký lev na hrudi Šilhavému připomíná dobu, kdy v reprezentaci válel Panenka
OBSAHUJE VIDEO

Česká reprezentace představila novou kolekci dresů. Domácí červená sada odkazuje na úspěšnou minulost, venkovní bílá varianta naopak hledí do budoucnosti.

Národní tým nastoupí v nových dresech od společnosti Puma už v září, kdy proti Portugalsku a ve Švýcarsku zakončí své premiérové vystoupení v elitní skupině Ligy národů. A reprezentace do 21 let v nich odehraje baráž o postup na mistrovství Evropy proti Islandu.

„Červená varianta dresu je klasika, která k české reprezentaci neodmyslitelně patří. Velký lev na hrudi mi připomněl dobu, kdy v národním týmu válel třeba Antonín Panenka. Moc mě těší, že na naši historii nezapomínáme. Na druhou stranu chceme hledět i do budoucnosti, což zase symbolizuje bílý dres určený pro venkovní zápasy,“ poznamenal na stránkách FAČR trenér Jaroslav Šilhavý. 

Česká reprezentace bude v následujících dvou letech nastupovat v domácích zápasech s výrazně větším znakem lva na prsou, než tomu bylo v minulých letech. Designéři zvolili tento prvek i samotnou barevnou podobu jako odkaz na dresy z let 1934, 1976 a 1996, tedy roky velkých úspěchů. 

Venkovní varianta dresů zůstává v tradiční bílé barvě, ale nabízí také odvážnější designové prvky. Těmi nejvýraznějšími jsou velký obrys znaku reprezentace na hrudi, který rámuje číslo, a modré trenýrky. 

„Obě sady dresů nepřinášejí jen nový design, ale využívají i nejmodernější materiály a technologie. Díky nim jsou nejen lehčí, ale hráčům poskytují i větší komfort. Za zmínku určitě stojí i skutečnost, že nové dresy jsou vyrobeny ze 100% recyklovaných materiálů,“ řekl Miloslav Ptáček, zástupce značky Puma pro Českou republiku a Slovensko. 

Dresy váží pouhých 72 gramů. Tohoto extrémního snížení hmotnosti bylo dosaženo pečlivě vybranou lehce tkanou látkou, speciálním vzorem s minimem švů a odlehčeným límečkem a zakončením rukávů. Nižší hmotnost dresů umožňuje hráčům šetřit energii při maximálním komfortu a prodyšnosti.  

Má ligu vést jednatel firmy trestně stíhané kvůli údajnému daňovému úniku? Aneb Svoboda a střety zájmů