Defenzivní talent Zbrojovky Endl se dostal do pohody, věří si, ale zároveň si uvědomuje, jak náročná cesta jej ještě čeká...

Defenzivní talent Zbrojovky Endl se dostal do pohody, věří si, ale zároveň si uvědomuje, jak náročná cesta jej ještě čeká...

Brněnský nováček, který zahájil nový ročník FORTUNA:LIGY docela přesvědčivě, si tento týden pojistil služby stále teprve devatenáctiletého stopera Lukáše Endla, jenž si se Zbrojovkou plácl až do června 2025.

Endl je brněnským odchovancem a v jeho strukturách působí již od svých čtrnácti let, s tím, že od jara 2020 je součástí áčka.

"Lukáš je hráč, který má všechno před sebou. Má nesporné přednosti, ale zároveň ví, že je potřeba na sobě nadále pracovat. Víme to i my a uděláme všechno pro to, aby se dále posouval dopředu. Prodloužení smlouvy je odměnou za to, co dokázal. Teď se dostal do pohody, věří si, ale zároveň si uvědomuje, jak náročná cesta jej ještě čeká," přednesl na klubovém webu hlavní trenér Richard Dostálek.

Sám obránce je šťastný, že může pokračovat dál právě na současné adrese. "Jsem rád za důvěru trenérů i vedení klubu a věřím, že se nám společně bude dařit co nejlépe. Se startem jsme všichni spokojení, trenéři i hráči. Doufám, že nám to vydrží co nejdéle a budeme dále bodovat," přidal mládežnický reprezentant Česka, který už má za sebou také letní nakouknutí do jednadvacítky.

V nynějším ligovém ročníku odehrál spoluhráč Berkovce, Falty, Texla či Řezníčka v rámci pěti startů v základní sestavě 450 minut a v nejvyšší soutěži by tak mohl překonat i své vytížení z uplynulé druholigové sezony, kdy se zastavil na 23 vystoupeních a 1449 nasbíraných minutách.