Proč vládne F:NL zrovna skromná Líšeň? Ve svém středu má jak nejlepšího střelce, tak nejlepšího brankáře soutěže..

Proč vládne F:NL zrovna skromná Líšeň? Ve svém středu má jak nejlepšího střelce, tak nejlepšího brankáře soutěže..

Pět tříbodových zisků, jeden remízový výsledek, žádná porážka a skóre 12:2. SK Líšeň vládne po úvodních šesti kolech tabulce F:NL zcela zaslouženě.

Společně s druhou Vysočinou Jihlava disponuje nejlepší ofenzivní činností a zároveň ji může hřát i status nejlépe bránícího mužstva soutěže, protože inkasovala jen dvakrát.

Velký podíl na tom má dvaadvacetiletá brankářská jednička Tomáš Vajner. Exjablonecký brankář udržel ve čtyřech případech ze šesti čisté konto a v dotyčné statistice jasně vládne všem brankářům s náskokem dvou udržených nul.

Ve výčtu důležitých jedinců se nesmí zapomenout ani na střelce Pavla Vandase a Adriana Čermáka, kteří už dohromady nasázeli devět branek a jsou hlavními útočnými tahouny brněnské družiny.

Zatímco někdejší útočník Táborska, Slavoje Vyšehrad i Viktorie Žižkov je na pěti trefách (ještě nikdy v kariéře nenasázel ve F:NL více gólů), díky čemuž vládne všem střelcům, o tři roky starší slovenský záložník s historií ve Slovanu Bratislava, Táborsku, Zbrojovce i Českých Budějovicích zatím rozvlnil síť čtyřikrát.

V sobotu Líšeň zajíždí na půdu deváté Chrudimi a východočeský trenérský štáb v čele s Radkem Kronďákem bude své svěřence upozorňovat zejména na tuto nebezpečnou dvojici.

Nejlepší střelci F:NL:

P. Vandas - 5
P. Pudhorocký - 4
A. Čermák - 4
J. Suchan - 3
L. Matějka - 3

Brankáři F:NL s nejvíce čistými konty:

T. Vajner - 4
A. Jágrik - 2
L. Hasalík - 2
M. Vaňák - 2
J. Floder - 2

Nová palebná síla Slavie z Gambie? Přestup byl ekonomicky hodně výhodný, ale rozjíždět se bude ve F:NL pod Jarolímem