Nová palebná síla Slavie z Gambie? Přestup byl ekonomicky hodně výhodný, ale rozjíždět se bude ve F:NL pod Jarolímem

Nová palebná síla Slavie z Gambie? Přestup byl ekonomicky hodně výhodný, ale rozjíždět se bude ve F:NL pod Jarolímem

Tento týden rozšířil slávistické řady mladičký gambijský útočník Ebrima Singhateh, jenž se přesunul do Vršovic z estonského celku Paide a v novém působišti podepsal dlouhodobý kontrakt až do 30. června 2027.

Osmnáctiletý forvard ale zatím nebude ohrožovat ani Daniela Filu, ani Václava Jurečka, Ivana Schranze, Stanislava Tecla či Mosese Usora. Začne totiž u Marka Jarolíma v druholigové rezervě...

"Nevadí mi, jestli začnu v B-týmu nebo A-týmu, nejdůležitější jsou moje výkony. Pro mě je to skvělý krok. Je hodně afrických hráčů, kteří tudy prošli, někteří tu stále jsou a dokázali skvělé věci. Rád budu jejich součástí a zapíšu se tu do historie," rozmlouval těsně po podpisu nové pracovní dohody Singhateh, jehož slova nabídl oficiální web nynějšího vládce FORTUNA:LIGY.

Jak vidí svou možnou brzkou posilu hlavní trenér prvního týmu Jindřich Trpišovský? "Je to hráč, který se teď připojí k B-týmu. Je to útočník, který v atributech svojí hry může být prospěšný A-týmu do budoucna. Prokázal své kvality. Máme o něm nějaké materiály z předchozích působišť. Gólově vypadal dobře, samozřejmě v té lize, kde byl, takže chceme postupný přechod," nastínil jeho nejbližší budoucnost šéf sešívané lavičky.

Nová posila ani nebyla nijak nákladná. "Přestup byl ekonomicky hodně výhodný, a navíc od lidí, se kterými spolupracujeme. Vyhodnotili jsme si, že to může být přínosný hráč zejména na pozici hrotového útočníka. Je komplexní jak pohybově, tak v koncovce, ale musí to ještě prokázat tady. Momentálně vpadne do B-týmu, bude se adaptovat a podle toho se pak připojí výhledově k A-týmu," uzavřel na konto perspektivního borce renomovaný trenér s žižkovskou i libereckou minulostí.

Jeho debut pravděpodobně přijde v rámci 7. kola F:NL v domácím klání proti Varnsdorfu.

Budu na sobě tvrdě pracovat, to můžu slíbit, dušuje se nejčerstvější slávistická posila z estonské ligy