Havel toho nechce málo: Rád bych, aby se o mně trochu více vědělo a lidé mě vnímali jako jednoho z top obránců

Havel toho nechce málo: Rád bych, aby se o mně trochu více vědělo a lidé mě vnímali jako jednoho z top obránců

Z obránce Lukáše Havla se pozvolna stává ikona jihočeského Dynama. V současném týmu ze Střeleckého ostrova totiž patří ke služebně nejstarším už ve svých šestadvaceti letech.

V kádru Jozefa Webera je zadák jedním z mála odchovanců. "Je pravda, že z dlouhodobého pohledu jsem tady asi jediný, ale teď se to hodně zlepšuje. Mladí dostávají šanci a je na nich, aby ji vzali do svých rukou a využili. Ale dříve se to nestávalo, ať už u mého ročníku, nebo u trochu mladších," uvedl v interview pro web dynamocb.cz zadák, jehož vazby na Dynamo jsou velmi silné, protože černobílý dres oblékali jeho otec i děda.

To, že má nyní v osmém celku FORTUNA:LIGY dost silnou pozici, dokládá i nedávno předložená nová pracovní dohoda. "Jsem moc rád za to, že mi takhle důvěřuje a dalo mi novou smlouvu. Na hřišti se snažím odevzdat maximum, být houževnatý, tvrdý, dobře hraji hlavou. V tom vidím své největší přínosy," zamyslel se nad svou hrou defenzivní specialista, jehož prvoligová bilance čítá 80 startů a 10 branek.

Jak dobré mužstvo nyní Dynamo má? "Myslím, že máme solidní tým. Je v něm hodně dobrých hráčů, hodně solidních hráčů, hodně individualit. Musíme ale šlapat jako tým, hráči jsou výborní, ale musí to všechno zapadat do sebe. Přál bych si, abychom skončili nahoře. Těžko říct takhle na začátku, kde to nakonec bude, ale doufám, že se vejdeme do šestky, maximálně pak do osmého místa. Tam bych Dynamo viděl nejraději. Budeme bojovat, bude to všechno na nás. Chceme do toho letos šlápnout," avizoval spoluhráč Škody, Potočného, Hellebranda či Hory.

Pokud jde o osobní cíle, ani ty nejsou zrovna malé a kdo ví, zdali kvůli nim nebude muset jednou opustit klub, město i kraj. "Rád bych trochu víc utkvěl v hlavě fanouškům Českých Budějovic, ale také v celé republice. Rád bych, aby se o mně trochu více vědělo a lidé mě vnímali jako jednoho z top obránců. Dřív mě změna dresu nelákala, teď už bych se možná někam jinam podívat chtěl. Ale na druhou stranu se mi tady líbí, jsem tady spokojený, takže se za ničím neženu. Ale něco nového bych si vyzkoušel rád. Klidně bych se podíval i do zahraničí, nemusí to být pouze český klub," zakončil klient hráčské agentury K2K Sports Entertainment Group.

Lídr? Kdepak. Dříve vypadal Jankto podle Kotrby suprově, dnes ne: Není na tom dobře fyzicky, navíc není ve formě