Lídr? Kdepak. Dříve vypadal Jankto podle Kotrby suprově, dnes ne: Není na tom dobře fyzicky, navíc není ve formě

Lídr? Kdepak. Dříve vypadal Jankto podle Kotrby suprově, dnes ne: Není na tom dobře fyzicky, navíc není ve formě

Poslední gól, který na nejvyšší úrovni vstřelil čerstvý sparťan Jakub Jankto, už je dost vousatý. Datuje se totiž ještě do sezony 2020/2021, kdy ještě působil v barvách Sampdorie Janov a před šestnácti měsíci rozvlnil síť AS Řím.

Následně šestadvacetiletý exslávista neskóroval v Getafe a zatím se mu to nepovedlo ani na jeho letenské misi, kde zatím absolvoval čtyři duely FORTUNA:LIGY s celkovým vytížením 215 minut.

Podle experta Jiřího Kotrby přišel bývalý středopolař Ascoli či Udinese do kádru, kde jsou super hráči, což ale samo o sobě ještě nedělá tým, který by na Praze 7 potřebovali. "Nejsem si jistý, že je Jankto hráč, který bude Spartě dělat výsledky. I v nároďáku potřebuje pomoci od ostatních. Není to rozdílový hráč a lídr, který by to táhnul," překvapil čtyřiašedesátiletý odborník, jehož názor nabídl čtvrteční Deník Sport.

Ve slavném klubu, jehož poslední primát se datuje osm let nazpět, přitom byl nejzářivější posilou léta. I Kotrba je přesvědčen o tom, že Priskeho výběru ještě pomůže, nicméně vyžádá si to čas. "Určitě mu neprospívá, že musí hrát v základu, protože je zjevné, že na tom není dobře fyzicky. Navíc není ve formě, takže by mu pomohlo, kdyby dostřídával a postupně se do toho dostával. Takhle se jen utvrzuje v tom, že to není ono a plete se mu hlava. Je dobrý fotbalista. Jen teď musí přestát horší období a přečkat skutečnost, že nemá formu, nestojí to na něm a nesmí se poddat tomu, že selhal. Ale jestli ho to semele, bude to škoda," nabídl svůj pohled exkouč Sparty, Brna či Liberce.

Dvojnásobnému vítězi poháru s Žižkovem i Jabloncem každopádně přijde, že dnešní kluci zažívají střídává období. Jednou dobré, pak horší, což prý dříve tolik nebývalo. "Dva roky zpátky vypadal Jankto suprově, dnes ne. Jenže generace Poborského či Šmicera vypadala dobře řadu let za sebou," podotkl ve Sportu muž, jenž seděl před třinácti lety také na lavičce české jednadvacídtky.

Sparta si vytváří hrozně málo gólových šancí. Odpověď musí přijít na hřišti, nic takového se však nekoná, říká Franz Straka