Bayern má nejmladšího střelce v dějinách. Jakou bavorskou legendu vyrovnal Müller a kdo je stále před ním?

Bayern má nejmladšího střelce v dějinách. Jakou bavorskou legendu vyrovnal Müller a kdo je stále před ním?

Mládežnický reprezentant Francie Mathys Tel, jenž bude slavit plnoletost až v příštím roce, se stal tento týden nejmladším střelcem v historii Bayernu Mnichov.

Ofenzivně laděný teenager z kádru Juliana Nagelsmanna se střelecky prosadil v rámci Německého poháru, když rozvlnil síť proti třetiligové Viktorii Kolín (5:0).

Jak už dvaatřicetinásobný mistr Německa informoval na sociálních sítích, stalo se tak v jeho 17 letech a 126 dnech, čímž překonal o 79 dní dosavadní rekord dalšího talentovaného mladíka Jamal Musiala, který byl v čele žebříčku od roku 2019.

A bývalý forvard Rennes, jehož si Bayern letos pořídil za 20 milionů eur, nebyl jediným, kdo v bavorské metropoli posouval hranice.

Jeho o patnáct let starší spoluhráč Thomas Müller pro změnu vyrovnal klubový rekord v počtu soutěžních startů.

Stejně jako Oliver Kahn, který nyní pracuje v Bayernu na jedné z ředitelských pozic, je momentálně na čísle 632 a svou bilanci může dále rozšiřovat.

Před bavorským odchovancem s jedenácti bundesligovými primáty už je v klubové hierarchii pouze legendární Sepp Maier. Na přezdívku "Kočka z Anzingu" slyšící ikona se ještě v minulém tisíciletí loučila s Bayernem po 702 absolvovaných duelech.

Jak se tohle léto utrácelo v bundeslize? Nejvíce se plácl přes kapsu Bayern a kolikátý je Hložek?