Valenta vydržel v Edenu jen pár měsíců. Moc mě potěšil zájem trenéra Kozla a celého Liberce, přiznal záložník

Valenta vydržel v Edenu jen pár měsíců. Moc mě potěšil zájem trenéra Kozla a celého Liberce, přiznal záložník

Sešívaný odchovanec Matěj Valenta se po návratu do Vršovic na náročné slávistické půdě příliš dlouho neohřál a už je opět na jiné klubové adrese.

Liberec totiž potřeboval zareagovat na dlouhodoboé zranění Mohameda Doumbii a do středu pole si vybral právě mladého záložníka s budějovickou minulostí.

Dvaadvacetiletý fotbalista by měl strávit pod Ještědem příštího půl roku a na stadionu U Nisy se potká hned s několika známými tvářemi...

"S Van Burenem a Talovjerovem jsem se potkal v Českých Budějovicích a ve Slavii. Znám i Mészárose a trenéra Kozla, adaptace tedy nebude těžká. Kabina je super, moc se na to těším," zářil po přesunu na sever Čech pracovitý záložník.

Naskočit by mohl již do sobotního střetu s Plzní. Tím spíš, že si ho vyžádal sám hlavní trenér trojnásobného šampiona Česka.

"Také mě moc potěšil zájem právě trenéra Kozla a celého Liberce. Věřím, že navážu na dobrou práci, kterou kluci tuhle sezonu začali a budeme pokračovat v dobrých výsledcích," citovaly oficiální stránky Liberce slova Valenty.

Ten má nejraději pozici středního záložníka, ale zastával už i post středního obránce. Liberečtí, kteří jsou po šesti odehraných kolech na průběžné čtvrté pozici, ho tak budou moci využít ve více rolích.

Jarošíkovi přistála na Stínadlech útočná posila. Věřím, že pomůžu Teplicím a Teplice zase mně, hlásí sešívaný Fila