UEFA se chystá zakročit proti simulantům: Je to neférové chování hráčů vůči kolegům

UEFA se chystá zakročit proti simulantům: Je to neférové chování hráčů vůči kolegům

Evropská fotbalová unie požaduje, aby rozhodčí v Lize mistrů a dalších klubových i mezinárodních soutěžích přísněji trestali hráče, kteří simulují nebo přehánějí v reakcích po faulech při lehkých kontaktech.

„Představuje to neférové chování hráčů vůči kolegům. Pro rozhodčí je klíčové, aby v těchto situacích uměli číst hru," uvedl šéf rozhodčích UEFA Roberto Rosetti. UEFA chce taktéž zakročit proti hráčům a členům realizačních týmů, kteří se v zápasech snaží ovlivnit rozhodnutí arbitrů.

„Jsme odhodláni chránit obraz fotbalu,“ uvedl italský šéf rozhodčích Evropské fotbalové unie, který považuje určité typy chování na hřišti a na lavičkách za nepřijatelné.

„Chceme, aby naši představitelé zůstali pokorní, zůstali nohama na zemi, tvrdě pracovali, byli disciplinovaní, soustředili se na cíle a byli silní,“ řekl dále pro agenturu AP Rosetti s tím, že v zápasech Ligy mistrů bude nyní rozhodčím pomáhat poloautomatická ofsajdová technologie, která posuzuje hraniční situace pomocí nkolika kamer, které sledují končetiny hráčů. Stejný systém pak bue využívat i FIFA na letošním mistrovství světa v Kataru.

Na tribuně jsem byl nervóznější než na hřišti, přiznává Kuchta, který se vrací v pravý čas. Na ševce je specialistou...