Na tribuně jsem byl nervóznější než na hřišti, přiznává Kuchta, který se vrací v pravý čas. Na ševce je specialistou...

Na tribuně jsem byl nervóznější než na hřišti, přiznává Kuchta, který se vrací v pravý čas. Na ševce je specialistou...

Letenský Jan Kuchta se po pětizápasovém disciplinárním trestu vrací Spartě v ideální chvíli. Proti Zlínu se mu totiž dost daří, protože mu v posledních pěti zápasech nasázel pět branek.

"Statistiky nesleduju, ale gól dát chci. Abychom vyhráli, to jediné nás zajímá," vyprávěl pro potřeby Sparta TV pětadvacetiletý forvard, který podporoval svůj nový tým na výjezdech i přesto, že hrát nemohl..

"Ven jsme jezdili na zápas všichni kluci, kteří nemohli hrát ze zdravotních důvodů nebo nebyli v nominaci, vždy jsme se domluvili. Kabinu jsme chtěli podpořit, držíme tu za jeden provaz. Neměl jsem ani v hlavě, že bych na nějaký zápas nejel," ozřejmil v interview pro sparťanský kanál dnes již bývalý ofenzivní hráč Lokomotivu Moskva.

Podle asistenta Thomase Nörgaarda trénuje konkurent Čvančary a Juliše opravdu dobře a měl by mít velký hlad jak po vytížení, tak po brankách. "Po pravdě to bylo čím dál tím těžší. Když jsem zápasy sledoval z tribuny a byl s klukama každý den v kabině, byl jsem nervózní. Hodně mě trápilo, že jsem klukům nemohl píchnout. Těším se moc, chci pomoct mančaftu. Výsledky u nás teď nebyly vůbec dobré. Na tribuně jsem byl nervóznější než na hřišti, protože jsem zápasy nemohl ovlivnit," přiznal svěřenec Briana Priskeho, jenž si na tuzemské mapě zahrál i za Liberec, Teplice, Bohemians 1905, Viktorii Žižkov nebo Slovácko.

V sobotu však čeká dvanáctinásobného mistra Česka opětovné dobývání obrany soupeře, což je činnost, která mu v posledních duelech až tak nešla a jako příklad lze použít poslední dlouhá přesilovka v Jablonci (1:1).

"V prostorech před finální fází potřebujeme hrát jednoduše a nepanikařit. V tom máme velké problémy, proto se na to zaměřujeme v tréninku. Tam nám to vychází, ale nedokážeme to přenést do zápasů. Teď doma půjde hlavně o nás, jak k tomu přistoupíme, jak se vyvarujeme chyb, abychom byli vzadu dobře zajištění. A vepředu je třeba zjednodušit hru a nastřílet hodně gólů," nabídl recept na ševce Kuchta, který zatím za Spartu nastoupil jen proti Liberci.

Sparta si vytváří hrozně málo gólových šancí. Odpověď musí přijít na hřišti, nic takového se však nekoná, říká Franz Straka