Defenzivu Slovácka přichází posílit navrátilec Břečka. Naposledy působil v Turecku

Defenzivu Slovácka přichází posílit navrátilec Břečka. Naposledy působil v Turecku

Osmadvacetiletý obránce Tomáš Břečka podepsal tříletou smlouvu s účastníkem základní skupiny Konferenční ligy Slováckem. Do klubu se tak vrací po čtyřech letech, během kterých stihl i zahraniční angažmá v Turecku.

Právě v turecké Superlize v dresu Kasimpasa odehrál Břečka poslední tři sezóny, během nichž nastoupil do 60 zápasů a vstřelil i jednu branku. Po odchodu ze Slovácka v jeho dresu nakoukl poprvé do ligového fotbalu, působil ještě před tureckým angažmá v severočeském Jablonci.

„Je to hráč, který se vrací do známého prostředí. Víme, co od něj můžeme čekat a jaký je člověk, takže si myslím, že nám zajišťuje budoucnost. Jsem rád, že jsme se dohodli a že je to další odchovanec klubu, který se vrací domů,“ komentoval návrat odchovance sportovní ředitel Veliče Šumulikoski.

„V dresu Slovácka jsem poprvé nakoukl do ligového fotbalu, jsem rád, že jsme se dohodli a vracím se na místo, kde to dobře znám. Klub za poslední roky ušel velký kus cesty a bude hrát základní skupinu Konferenční ligy. Těší mě, že budu u toho,” přiznal svou motivaci k návratu defenzivní fotbalista.

Slovácku příchod zkušeného obránce pomůže. Klub z Uherského Hradiště hledal posílení defenzivních řad dlouhodobě. Po postupu do základní skupiny Konferenční ligy pak bylo posílení téměř nevyhnutelné. „Tomáš Břečka ukončil po vzájemně dohodě své působení v Kasimpase, kde si během dvou a půl let připsal 60 startů v turecké lize. Kvalitního a zkušeného stopera současně dlouhodobě hledalo Slovácko, které čeká nádherný i náročný podzim v evropských pohárech. Tomáš stoprocentně naplňuje představy realizačního týmu Slovácka, on sám dostane možnost ukázat své dovednosti v ambiciózním a skvěle vedeném klubu,“ sdělil k Břečkovu příchodu do Uherského Hradiště Viktor Kolář z agentury Sport Invest, jež fotbalistu zastupuje.

UEFA se chystá zakročit proti simulantům: Je to neférové chování hráčů vůči kolegům