Je třeba šetřit. Vedení italské ligy schválilo opatření na úsporu energií

Je třeba šetřit. Vedení italské ligy schválilo opatření na úsporu energií

Řídící orgán italské fotbalové Serie A schválil opatření na úsporu energií. Na základě něj budou moci kluby na stadionech využívat umělé osvětlení maximálně čtyři hodiny denně.

Na zápasech se začátkem před osmnáctou hodinou odpolední budou moci naplno kluby rozsvítit osvětlení 60 minut před výkopem namísto současných devadesáti. „Prozatím je to první krok. Museli jsme přistoupit k těmto opatřením, abychom snížili spotřebu," uvedl pro agenturu AP prezident Serie A Lorenzo Casini.

„Světla na stadionu jsou zásadní... ale cítili jsme, že je správné co nejvíce omezit osvětlení zařízení před a po zápasech, abychom výrazně snížili spotřebu,“ vysvětlil prezident italské nejvyšší soutěže dále. Podle něj obě opatření zkrátí dobu osvětlení stadionů o čtvrtinu.

Stadion turínského Juventusu.

Vedení italské ligy zároveň pracuje na projektech, jak zvýšit energetickou účinnost stadionů. Tím by mohla být například je instalace solárních panelů a přechod na LED osvětlení. V úvahu přichází také zlepšení využití podzemního vytápění s blížícím se chladnějším počasím.

Defenzivu Slovácka přicházi posílit navrátilec Břečka. Naposledy působil v Turecku