Němci rozjíždí projekt Bundesliga Common Ground. Cílem je nejen revitalizace hřišť po celém světě

Němci rozjíždí projekt Bundesliga Common Ground. Cílem je nejen revitalizace hřišť po celém světě
OBSAHUJE VIDEO

Německá fotbalová liga zahájila svůj projekt „Bundesliga Common Ground“, kdy se ve spolupráci s místními partnery a komunitami snaží o renovaci a revitalizaci fotbalových hřišť po celém světě tak, aby více mladým lidem nabídla příležitost hrát a užívat si fotbal.

Práce již začaly a v uplynulých týdnech byla odhalena například hřiště v Lagosu (Nigérie), Mexico City (Mexiko) a Rio de Janeiru (Brazílie). Slavnostních otevření nových fotbalových areálů se zúčastnily i legendy Bundesligy jako Jay-Jay Okocha, Pável Pardo, Paulo Sérgio a Zé Roberto, čímž pomohli zahájit iniciativu ve svých domovských zemích. V průběhu sezóny 2022-2023 budou předělána další hřiště v Německu, Argentině, Polsku, USA a jihovýchodní Asii.

Cílem projektu je vytvořit hmatatelné kontaktní místo, které je volně přístupné pro fanouškovskou základnu Bundesligy v rámci místních komunit a to, aby hřiště sloužila jako místní platforma pro komunitní akce a budoucí akce Bundesligy a jejich partnerů, jako jsou fotbalové turnaje, trenérská sezení a další. To vše má vést k inspiraci mladých lidi, aby byli aktivní a měli rádi sport.

„Bundesliga je celosvětově uznávaná pro svou jedinečnou fotbalovou kulturu a rozvoj mládeže. Bundesliga Common Ground spojuje oba aspekty v místech po celém světě a pomocí těchto hřišť se snažíme i nadále přitahovat nové fanoušky a šířit zájem o Bundesligu ještě dále. Tady to začalo pro tolik našich minulých i současných hvězd: jako děti, které si každý den hrály se svými přáteli. To je důvod, proč chceme podporovat globální rozvoj fotbalu na místní úrovni, budovat prostory, kde se mohou komunity setkávat a kde si každý může užít hru,“ komentoval smysl projektu marketingový ředitel mezinárodní vztahy Bundesligy Peer Naubert.

„Fotbal je o přátelství, o komunitě. Každý profesionální fotbalista, který se dostal na vrchol, má příběh o tom, jak se do hry poprvé zamiloval jako dítě a napodoboval dovednosti svých hrdinů. Tato hřiště vytvářejí bezpečný prostor pro příští generaci, aby to udělala, a pomohou sloužit místním lidem v nadcházejících letech,“ dodala pro server Bundesliga.com také Jay-Jay Okocha, bývalá hvězda Eintrachtu Frankfurt. Ten sám pomohl otevřít jedno z takových hřišť v Lagosu v domovské Nigérii.

Je třeba šetřit. Vedení italské ligy schválilo opatření na úsporu energií