Trpišovský o kvalitách Slovácka: V podstatě mají nejzkušenější kádr v lize a charakteristický herní styl

Trpišovský o kvalitách Slovácka: V podstatě mají nejzkušenější kádr v lize a charakteristický herní styl

V týdnu pokračovali v gólových hodech a ve středu to konkrétně odnesly Teplice, nyní však stojí v cestě mnohem houževnatější soupeř. Sešívaní vycestují v neděli na horkou půdu v Uherském Hradišti, kde změří síly se Slováckem.

Slavia si zaváhání nepřipouští, přestože v kabině pražského klubu vnímají kvality soupeře. Slovácko v posledních letech zaznamenalo výrazný herní progres a pod taktovkou kouče Svědíka se dokonce prokousalo do skupinové fáze Konferenční ligy.

„Trenéra Svědíka hodně uznávám, vzestup Slovácka za jeho éry je obdivuhodný. Moc jim to přeju, poprvé si zahrají evropskou skupinu. Pro jejich tým i celý region je to skvělá zpráva, stejně tak pro český koeficient,“ nechal se slyšet Trpišovský na adresu svého profesního kolegy, který se svým týmem prošel do pohárové soutěže přes AIK Stockholm.

I proto sešívaní větří, že je čeká jedna z nejtěžších ligových bitev v této sezóně. „Slovácko má velkou kvalitu, charakteristický herní styl, v podstatě nejzkušenější kádr v lize. Vždycky to je nesmírně náročné utkání, navíc ve velmi specifickém prostředí. Nepadá moc gólů, je to velký boj a velká bitva,“ pokračoval pro klubovou televizi.

Proti Teplicím poprvé od svého zranění ze začátku srpna mohl počítat s Ewertonem, přestože brazilský záložník nakonec odehrál jen 22 minu. „Mám radost, že je zpět, fotbal miluje. Pro něj skvělý impuls, má velkou konkurenci, kluci na jeho postu hrajou skvěle. Doufám, že se brzy vrátí do kondice, ve které byl v létě,“ uzavřel Trpišovský.