Hra na kvalitní defenzivu se vyplácí, budeme to tak dělat i nadále, hlásí Sýkora

Hra na kvalitní defenzivu se vyplácí, budeme to tak dělat i nadále, hlásí Sýkora

Další ligová zkouška ohněm měla pro Viktorii dobrý konec, neboť jedinou branku utkání proti Liberci zaznamenal v první půli Jan Sýkora. Plzeň se tak výhrou naladila na Ligu mistrů, ve které v týdnu sehraje ostře sledovanou bitvu s Barcelonou.

Západočeši loupili pod Ještědem a domů si vezou tři body. Liberec jim je ale nedaroval bez boje. „Do utkání vstoupil soupeř aktivněji. Po nějaké dvacáté minutě jsme převzali iniciativu my a do konce první půle jsme dali branku a nastřelili břevno. Liberec nás ve druhé půli přitlačil, létalo tam hodně balonů, ale všechno jsme uskákali. Měli jsme pevnou defenzivu, a díky tomu si odtud odvážíme velmi cenné tři body,“ hodnotil utkání kouč hostů Michal Bílek.

Výhru obstarala trefa osmadvacetiletého reprezentačního záložníka. Pár minut před koncem prvního poločasu šikovně obhodil domácí obránce a zakončil na zadní tyč. „Nějak mi to vyšlo, sedla mi i střela. Hezky to do sebe zapadlo a jsem za to rád. Pokud bych takhle pokračoval, bylo by to hezké, ale pro mě je hlavně důležité, že jsme to zvládli a vyhráli jsme,“ nechal se slyšet Sýkora.

„My se hlavně držíme toho, že vzadu chceme hrát na sto procent – nechceme soupeře pouštět do vyložených šancí. To se nám dnes až na jejich rohy dařilo, ani z nich však neměli žádný větší závar,“ řekl univerzál, jenž tentokrát nastoupil na pozici číslo deset. „Chceme se odrážet od kvalitní defenzivy. To se nám daří a budeme to tak dělat i nadále,“ dodala opora Viktorie.

I přes další výhru vnímal kouč Plzně některé nedostatky, na kterých by rád s hráči zapracoval. „Byli bychom radši, kdybychom hru pod tlakem víc kouskovali a lépe drželi balon, ale bohužel se tak nestalo. Soupeř měl poměrně dost standardních situací. Nicméně každá nula potěší, je to známka toho, že pracujeme dobře dozadu,“ dodal Bílek.