Dva týmy z TOP 5 lig a srbský vicemistr aneb O soupeřích Slovácka v základní skupině Konferenční ligy

Dva týmy z TOP 5 lig a srbský vicemistr aneb O soupeřích Slovácka v základní skupině Konferenční ligy

O postupu Slovácka do základní skupiny Evropské konferenční ligy (i o soupeřích, s nimiž se v pohárech utká) se rozhodlo již v předminulém týdnu. Jsou jimi tradiční účastník francouzské nejvyšší soutěže, zástupce německé bundesligy a úřadující srbský vicemistr.

Partizan Bělehrad

I když je teď v Srbsku až druhým týmem v pořadí za Crvenou Zvezdou Bělehrad, která na srbský trůn nepustila nikoho jiného již od roku 2018, byl Partizan při losu základních skupin Konferenční ligy možná trochu překvapivě umístěn do prvního výkonnostního koše.

V posledních pěti letech se totiž třikrát dostal do skupinové části evropských pohárů a dvakrát z nich postoupil do vyřazovací fáze. Parní válec, jak se klubu také přezdívá, začal svoji letošní pouť ve třetím předkole Evropské ligy, kde ve dvojzápase o jeden gól nestačil na kyperskou AEK Larnaca. Pokračoval v play-off Konferenční ligy, ve kterém narazil na maltský celek Hamrun, jemuž nedal šanci a s přehledem postoupil.

Tým je převážně tvořen místními hráči, jsou zde ale i fotbalisté z Kapverd, Mali, Bosny, Izraele či Maroka. Trenér Gordan Petrič se může v ofenzivě spolehnout na kapverdského útočníka Ricarda Gomeze, jenž se stal loni s 29 brankami nejlepší střelcem celé srbské soutěže. Toho dobře doplňuje útočně laděný záložník Bibras Natcho.

Foto: FK Partizan