Vyhrát svou skupinu? Holeš je maximalista, i Trpišovský už ale potvrdil, že se o to bude jeho tým pokoušet...

Vyhrát svou skupinu? Holeš je maximalista, i Trpišovský už ale potvrdil, že se o to bude jeho tým pokoušet...

Po remíze na Slovácku se bude muset Slavia co nejrychleji přeorientovat na přípravu směřující ke Konferenční lize, v rámci níž se ve čtvrtek od 21:00 představí na půdě Sivassporu, který je v turecké lize momentálně patnáctý a i s poháry už čeká na triumf osm zápasů, s tím, že v této sezoně ještě nezvítězil.

Papírově by neměl brát tři body ani proti nynějšímu lídrovi FORTUNA:LIGY. Co od střetu očekává Jindřich Trpišovský? "Sbíráme informace, vyděl jsem pár kousků jejich zápasů, je to hodně ofenzivní mužstvo. Je tam bouřlivé prostředí, jsou hodně techničtí, hrají v klasickém rozestavení 4-2-3-1," představil soupeře webem slavia.cz citovaný šestačtyřicetiletý odborník z Edenu.

Kapitán mužstva Tomáš Holeš již dříve uvedl, že chce skupinu vyhrát a postoupit do vyřazovacích bojů z prvního místa. Má stejný sebevědomý cíl také jeho šéf? "Tomáš je maximalista. Pokaždé vstupujeme do skupiny s tím, že chceme zvládnout každý zápas. Vnímáme koeficient, spousta týmů do něj teď přispěla, my chceme také. I s tím, co máme poslední roky za sebou, se o vítězství budeme pokoušet," zaznělo z úst exkouče Žižkova i Liberce.

Podle Lukáše Provoda by remíza na Slovácku Slavii přibrzdit neměla. Tím spíš, že vršovický soubor inkasoval v posledních pěti soutěžních utkáních pouhý jeden gól a naposledy vyšel střelecky naprázdno ještě v úvodním ligovém kole proti Hradci Králové, což se odehrálo v závěru července.

"Evropské poháry jsou specifické, jde o dvě zcela odlišné soutěže. Tamní zápasy jsou jiné, týmy se snaží hrát fotbalověji a po zemi, takže jsme schopní je napadat výš. Není to tak, že by rozehráli a kopali to za nás. Sivasspor ještě nemám tolik nakoukaný, ale určitě to bude odlišné utkání než v Uherském Hradišti. Teď se zkoncentrujeme na zápas v Turecku. Musíme se vrátit k tomu, co nás zdobilo předtím a věřím, že budeme úspěšní," uzavřel po sedmém ligovém kole pětadvacetiletý záložník, jenž přetavil 222 ligových minut v této sezoně již ve dva přesné zásahy.

Bojím se, aby se Plzeň nestala potravou obrů. Pro Slavii bude povinností postoupit dál, prohlásil Vízek