Kuchta stále čeká na první sparťanskou trefu. Pro jeho šéfa je důležité, že v hlavě je nastavený dobře a chce to zvládnout

Kuchta stále čeká na první sparťanskou trefu. Pro jeho šéfa je důležité, že v hlavě je nastavený dobře a chce to zvládnout

Tomáš Čvančara i Lukáš Juliš již v této ligové sezoně skórovali, nicméně největší ofenzivní jméno současné Sparty Jan Kuchta stále na svůj první přesný zásah v rudém dresu čeká.

Střelecky se před domácím publikem neprosadil ani proti Slovanu Liberec (1:2), ani proti Trinity Zlín (1:1) a další šanci ke skórování a uklidnění střeleckého sebevědomí bude mít 10. září v Teplicích, které o víkendu přetlačily Horejšův Jablonec.

Proti ševcům naskočil bývalý forvard Lokomotivu Moskva po dlouhém disciplinárním trestu. Jak se jeho výkon líbil kouči Brianu Priskeho, který ho i přes nemalou pauzou umístil do základní sestavy?

"Zařadil jsem ho do základní sestavy, protože jsem věřil v jeho schopnosti. Vy ho možná znáte lépe než já a pamatujete si jeho skvělé výkony například v reprezentaci. Pravdou je, že možná jeho zápasová kondice ještě není na takové úrovni po té pauze," připustil na pozápasové tiskové konferenci dánský odborník.

Šéf sparťanské lavičky byl přesvědčen o tom, že to jeho svěřenec zvládne. "Chtěl jsem, aby hráli vepředu s Čvančarou. V šancích mu chyběla trocha kvality, možná štěstí na to, aby gól dal. Pro mě je důležité, že jsem viděl i v průběhu doby, kdy nemohl zasáhnout do soutěžního utkání, že je dobře nastavený v hlavě a že to chce zvládnout," přidal na adresu někdejšího slávisty nadřízený Peška, Krejčího či Haraslína, jehož mužstvo nyní okupuje čtvrtou pozici v tabulce.

Dochází sparťanským fanouškům trpělivost? Jak reagoval Priske na pískot vlastních příznivců? Mluvit o titulu není na místě, přiznává trenér

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.