Dochází sparťanským fanouškům trpělivost? Jak reagoval Priske na pískot vlastních příznivců? Mluvit o titulu není na místě, přiznává trenér

Dochází sparťanským fanouškům trpělivost? Jak reagoval Priske na pískot vlastních příznivců? Mluvit o titulu není na místě, přiznává trenér
OBSAHUJE OHLASY

Letenským se již potřetí v řadě nepodařilo na domácí scéně naplno bodovat, když v sobotním utkání svěřenci dánského trenéra Priskeho nenalezli recept na obranu zlínského Trinity.

Hořkost z vlastních řad fanoušků pocítili všichni sparťani, když je po zápase vypískali. „Fanoušci jsou pro nás nesmírně důležití, neustále nás podporují a mají nejen můj velký respekt, ale i hráčů a všech tady. Vnímám jejich lásku ke klubu. My se musíme soustředit na předvedenou hru, což je naším hlavním cílem. Nesoustředím se na atmosféru, pískot, negativitu, ani tlak od médií. Já musím pojmenovat důvody, proč nevítězíme a neproměňujeme šance. Jsme ve Spartě. Víme, že tu je tlak a musíme mu čelit,“ komentoval pískovat vlastních fanoušků kouč Sparty Brian Priske pro klubový web sparta.cz.

Sparta má potíže hrát do plné obrany. „Nevidím problémy, vidím výzvy. Jsme tým, který se snaží společně růst, a zatím se nedostáváme do tolika příležitostí, do kolika bychom chtěli a také je proměňovat. Vposledních zápasech soupeř zaparkoval autobus a nám dělá potíže pevné obrany prolomit a vytvořit si dostatek šancí. Musíme to přijmout jako výzvu a být vofenzivní fázi jednoznačně lepší. Máme vzápasech převahu, zkteré ovšem nejsme schopni vytěžit branky,“ pokračoval pětačtyřicetiletý dánský trenér.

Klub z Letné bezesporu momentálně tápe a za duem Slavia, Plzeň zaostává. „V tuto chvíli není debata o tom, jestli budeme mít titul na místě, protože vidíme, jaké jsou výsledky Plzně a Slavie, tedy našich konkurentů. Nám se v tuto chvíli skutečně nedaří. Můj úkol je zlepšovat hráče, které mám v kádru. Lidé, kteří společně s námi pracují na skladbě týmu, dělají v těchto dnech to nejlepší, co umí tak, abychom byli co nejsilnější ve zbytku sezony,“ přiznal letenský lodivod pro sparta.cz.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.