Nedisciplinovanost Jablonce? To jsou úplně zbytečné věci a zkraty. Nesmíme dělat takové blbosti, láteří Martinec

Nedisciplinovanost Jablonce? To jsou úplně zbytečné věci a zkraty. Nesmíme dělat takové blbosti, láteří Martinec
OBSAHUJE OHLASY

Důležitý jablonecký stoper Jakub Martinec sice proti Teplicím poprvé v novém ročníku skóroval, ale po závěrečném hvizdu moc důvodů k radosti neměl. Jeho zelenobílá družina totiž prohrála i s průměrnými Teplicemi (3:2) a hlavní trenér David Horejš tak čeká na premiérovou výhru na nové klubové adrese již jedenáct zápasů, což už nemůže být náhoda.

Bývalý obránce Hradce Králové tvrdí, že start do sezony určitě všichni na Střelnici čekali úplně jiný. "Jsme jediný tým, který ještě čeká na první ligovou výhru. A štve nás to hodně. Už v přípravě jsme nevyhráli čtyři zápasy, chybí nám nějaké to nadšení, ten pocit vítězství. Ono když prohráváte, nebo to sbíráte bod po bodu, tak je to málo. Když vidíte soupeře kolem nás, kterým stačí jedna výhra.  A my to sbíráme systémem tři body za tři zápasy. To je prostě málo. My musíme začít vyhrávat," burcoval celou kabinu čtyřiadvacetiletý zadák.

Špatný úvod může být zapříčiněn i díky šesti červeným kartám v sedmi kolech, což je opravdu více než dost. "Co k tomu říct? Skoro každý zápas dohráváme o jednoho hráče míň. Je to prostě nedisciplinovanost. Říkáme si to před zápasem, že nesmíme soupeři dovolit jít do přesilovky. Jsou to prostě úplně zbytečné věci. Jsou to jakoby nějaké zkraty. Každý se na ten zápas musí koncentrovat sám a nedělat takové blbosti. Jestli chceme bodovat a vyhrávat, tak nesmíme dělat takové věci," kroutil hlavou fotbalista, jenž figuruje v jabloneckých strukturách od léta 2020.

Dalším významným ukazatelem je nepříliš přesvědčivá defenziva. Aktuálně předposlední celek prvoligového peletonu ještě ani jednou neudržel čisté konto a inkasoval již 15 branek. "To je hodně špatná vizitka. Bohužel góly dostáváme ze všeho. Na tomhle musíme hodně zapracovat. Kluci vepředu se hodně snaží a dají dva góly venku, jenže my vzadu tři góly dostaneme. To je prostě špatné. Musíme se chytit tím, že už nedostaneme gól. Jenže tohle si říkáme furt dokola. Jenže v Teplicích je 10. minuta a prohráváme, pak jsme sice ukázali nějakou sílu týmu, že jsme schopni to otočit. Ale ta síla není ještě tak velká, abychom ten výsledek dokázali udržet," zakončil na jabloneckém portálu Martinec.

Další šance na body přijde pro jeho tým jedenáctý zářijový den v domácím klání proti třetímu Hradci Králové, který zatím drží velmi lichotivou bronzovou pozici.

Bojím se, aby se Plzeň nestala potravou obrů. Pro Slavii bude povinností postoupit dál, prohlásil Vízek