Ať se na mě nikdo nezlobí, ale prohra s Příbramí je neakceptovatelná, čertil se po dalším neúspěchu Rada

Ať se na mě nikdo nezlobí, ale prohra s Příbramí je neakceptovatelná, čertil se po dalším neúspěchu Rada

Náročný šéf Dukly Petr Rada se sice nejprve u řeky Litavky srdečně objímal s Tomášem Zápotočným, nicméně po těsné prohře s tabulkově devátou Příbramí už mu tolik do řeči nebylo.

A nebylo se čemu divit. Havelka, Moulis, Huf a spol. totiž odešli poraženi již počtvrté v sezoně, kvůli čemuž jim patří po šesti odehraných duelech až čtrnáctá pozice, což je na slavnou a mimořádně ambiciózní značku vážně málo.

První dějství bylo ze strany Dukly velmi špatné. Jedna jediná vážná příležitost během pětačtyřiceti minut je na Radův vkus vážně málo.

"Příbram mohla využít únik jednoho z útočníků, nás ale podržel brankář Šťovíček. Bohužel hned o pár minut později jsme i tak inkasovali. Proti gólu, který jsme dostali, toho moc dělat nejde, protihráč trefil přesně šibenici. My jsme trefovali jen boční sítě, z nepřímého kopu jsme ani pořádně neohrozili bránu. Místo toho, abychom byli po dvou výhrách psychicky nahoře, tak odehrajeme poločas prakticky bez pohybu," smutnil v pozápasových ohlasech čtyřiašedesátiletý trenér z Julisky.

V nejbližším kole se tak možná opět zatřese sestavou, kterou během léta posílila celá řada nových tváří. Jedenáctibodová ztráta na čelní pozici je totiž obřím varováním.

"V druhé půli jsme to trochu prostřídali, něco jsme si v utkání i vytvořili, ale nešli jsme tomu od začátku naproti. Venku jsme už potřetí prohráli. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale sobotní prohra je neakceptovatelná. Naši hráči si musí uvědomit, že pokud proti soupeřům, kteří jdou bojovat a běhat, nebudou hrát stejně a budou to chtít uhrát jenom fotbalově a ve stoje, tak takhle se to nepodaří nikde. Mě to teď hodně zklamalo, připravíme se na čtvrtek a uvidíme, co bude dál," připomněl blížící se domácí duel s Varnsdorfem velezkušený trenérský odborník, jehož mužstvo pak uzavře nadcházející víkend na dejvické půdě s Vlašimí.

Zůstávám na špičkách, schytávám bombu za bombou, řekl bouřlivák Rada. Jak okomentoval údajný pokus o ovlivnění výsledků?