Tři nejdražší slovenští hráči? 2 známé tváře tvrdí muziku v Serii A, jeden věrný plejer nakukuje do Premier League

Tři nejdražší slovenští hráči? 2 známé tváře tvrdí muziku v Serii A, jeden věrný plejer nakukuje do Premier League

Časy, kdy se mezi třemi nejhodnotnějšími slovenskými hráči pohyboval i bývalý kapitán tamního národního mužstva Marek Hamšík, už jsou definitivně pryč.

Nynější ikoně tureckého Trabzonsporu patří k tomuto datu díky cenovce 2,5 milionu eur až třináctá pozice. o níž se navíc dělí s Ľubomírem Šatkou z Lechu Poznaň a Matúšem Berem z Vitesse Arnhem.

Mezi TOP 3 se mimochodem nevejde ani čerstvá posila Manchesteru United Martin Dúbravka (4 miliony eur), nebo nová akvizice Feyenoordu Rotterdam Dávid Hancko, u nějž uvádí transfermarkt.com tržní cenu 4,5 milionu eur.

Těsně před branami pak zůstali dle dat ze specializovaného serveru transfermarkt.com i další členové první desítky, jimiž jsou Patrik Hrošovský, Ondrej Duda, Martin Valjent, Albert Rusnák nebo Denis Vavro.

A kdo že tedy patří na bednu? Třetím je pětadvacetiletý brankář Marek Rodák, u něhož svítí hodnota 5 milionů eur a který už řadu let patří letošnímu nováčkovi Premier League Fulhamu, za který dosud odchytal v nově započaté sezony tři soutěžní duely. V minulosti byl v Košicích narozený konkurent Němce Bernda Lena zapůjčen také ve Farnboroughu, Wellingu United, Accrington Stanley a Rotherhamu United.

Stříbro náleží o dva roky staršímu středopolaři Neapole Stanislavu Lobotkovi, který si svého času udělal jméno v Celtě Vigo a momentálně nemá u velezkušeného kouče Luciana Spallettiho špatnou pozici.

První příčku bezpečně a s velkou rezervou okupuje jeho defenzivně laděný vrstevník Milan Škriniar, který se ve své době potkal s Patrikem Schickem v Sampdorii Janov a již pět let patří Interu Milán. Na stadionu Giuseppe Meazzy dokázal svou cenu ještě navýšit, s tím, že z přestupové částky 34 milionů eur se nyní stalo 60 milionů eur.

P.S.: Nejcennějším Slovákem operujícím ve FORTUNA:LIZE je mimochodem osmadvacetiletý slávistický expres Ivan Schranz, jenž by se dal pořídit za 2 miliony eur, čili zhruba 50 milionů korun. Jeho cena překonává jak Lukáše Haraslína, tak Ladislava Almásiho či Jakuba Hromadu.

Tři nejcennější hráči slovenské současnosti:

(částka v milionech eur)

  1. Milan Škriniar (27, Inter Milán) - 65
    2. Stanislav Lobotka (27, SSC Neapol) - 20
    3. Marek Rodák (25, Fulham) - 5