Řezník, Kaša, Dedič ani Cadu si v Lize mistrů nekopnou. Bílek si naopak počká na marody Klimenta s Kopicem

Řezník, Kaša, Dedič ani Cadu si v Lize mistrů nekopnou. Bílek si naopak počká na marody Klimenta s Kopicem

I když jsou Jan Kliment i Jan Kopic momentálně na plzeňské marodce a Viktorii mají kvůli svalovým problémům chybět ještě minimálně čtyři týdny, na soupisku západočeské družiny pro základní skupinu Ligy mistrů se dostali.

Zapojí se však až později a nejbližší pohároví střety s Barcelonou i Interem Milán jim utečou, s tím, že 4. října už by v mnichovské Allianz Areně proti domácímu Bayernu Mnichov vyběhnout mohli.

Nejprestižnější soutěž starého kontinentu si naopak nezahraje čtyřlístek René Dedič, Cadu, Filip Kaša a Radim Řezník, jenž stále laboruje se zraněným kolenem.

Zbylí tři zmínění doplatili na velkou konkurenci a v nedávno započaté sezoně 2022/2023 už si zahráli i za plzeňskou rezervu, jež operuje v ČFL.

Na soupisce pro LM může být maximálně 25 hráčů, s tím, že minimálně čtyři z nich musí být odchovanci. Protože tuto podmínku v Doosan aréně momentálně splňuje pouze Jan Sýkora, Michal Bílek mohl využít pouze 22 tváří. I proto ty škrty.

Staněk, Jemelka, Bassey a spol. se pokusí zaskočit rozjetou Barcelonu již 7. září v Katalánsku. Nebudou to však mít snadné - svěřenci Xaviho se rozloučili se srpnem přejetím Realu Valladolid (4:0) a září zase načali suverénním vyloupením Sevilly (0:3).

Plzeň v Barce a v Olomouci, Slavia na Sivassporu a s ČB, Slovácko s Partizanem a v MB, Sparta v Teplicích. Začíná LM!