Na Slovensku už zůstala neporažena pouze Podbrezová, jíž řídí Skuhravý. Ten ale o nějakých šňůrách nepřemýšlí...

Na Slovensku už zůstala neporažena pouze Podbrezová, jíž řídí Skuhravý. Ten ale o nějakých šňůrách nepřemýšlí...

Slovenské nejvyšší soutěži vládne po devíti kolech obhájce primátu Slovan Bratislava, což příliš překvapivé není a tak nějak se to vzhledem ke kádru i rozpočtu (a se vším respektem k Žilině, Spartaku Trnava či Dunajské Stredě) očekává.

Jediným klubem bez prohry však zůstává zřejmě největší překvapení dosavadního ročníku FK Železiarne Podbrezová, kde od loňského léta pracuje bývalý stratég Jablonce, Varnsdorfu, Opavy i Dukly Roman Skuhravý.

Celek sedmačtyřicetiletého českého odborníka, v jehož kádru lze zastihnout i šestatřicetiletého ofenzivního veterána s minulostí v Liberci nebo Spartě Michala Breznaníka, je hned druhý a to s bilancí čtyř tříbodových zisků a pěti remízových výsledků.

Experty to zaskočilo. Zaskočilo to i samotného šéfa lavičky? "To je těžká otázka. Rozhodně nepřemýšlím o nějakých šňůrách a sériích. Moc jsme si přáli a udělali jsme pro to všechno, abychom se s těžkým úvodem nějak vypořádali. Od začátku jsme chtěli hrát tak, abychom bodovali," přiznal v interview pro sportnet.sme.sk Skuhravý.

"To, že to takto vyšlo, je i mixem toho, že jsme se utkali s prvními čtyřmi týmy ligy v době, kdy ještě hráli v pohárové Evropě," podotkl kouč, jehož výběr skalpoval úřadující mistry hned v prvním kole a tehdy říkal, že zatímco Slovanu to neublíží, jim to pomůže.

Zatím naposledy dokázala Podbrezová vyloupit Žilinu, na jejíž lavičce sedí další český odborník Jaroslav Hynek. "Postupně si na soutěž zvykáme, ale nejpodstatnější je, že jsme se zlepšili v defenzivě. To je možná nejdůležitější a dává nám to klid do další práce," uzavřel trenér ze ZELPO Arény, jehož mužstvo inkasovali v devíti zápasech jen osm branek.

Dokáže Skuhravého družina udržet neporazitelnost také v úterním utkání Slovenském poháru na půdě Tvrdošína?

Plzeň v Barce a v Olomouci, Slavia na Sivassporu a s ČB, Slovácko s Partizanem a v MB, Sparta v Teplicích. Začíná LM!