Na Letné se dočasně zbavili mladých útočných pušek. Drchal zakotvil v Ďolíčku a Patrák na Střelnici

Na Letné se dočasně zbavili mladých útočných pušek. Drchal zakotvil v Ďolíčku a Patrák na Střelnici

Pražské celky Sparta Praha a Bohemians 1905 se domluvily na půjčce mladého forvarda Václava Drchala, který by měl zbytek rozjeté sezony strávit ve vršovickém Ďolíčku.

Klokani, kterým patří po úvodních sedmi kolech lichotivá šestá pozice, však nemají opci na trvalý podpis a letenské "S" ve smlouvě zakotvilo klauzuli, že si bude moci svého útočníka stáhnout zpět již během zimní přestávky.

Bývalý útočník Dynama Drážďany či Mladé Boleslavi, který zatím v nejvyšší tuzemské soutěži nasbíral ve 49 startech 12 branek, je po brankáři Hugovi Janu Bačkovském druhým sparťanem, který je nyní u Botiče zapůjčen.

S týmem kouče Jaroslava Veselého poprvé trénoval v úterý dopoledne a poprvé bude moci navléci zelenobílý dres již v neděli 11. září proti Slovanu Liberec.

P.S.: Dvanáctinásobný šampion Česka pak poslal za úplně stejných podmínek do Jablonce dvaadvacetiletého útočníka Vojtěcha Patráka, jenž na severočeské Střelnici rozšířil sparťanskou kolonii. V létě totiž do kádru Davida Horejše dorazili Matěj Polidar a Václav Sejk. Premiéra ho nejspíš čeká v závěru tohoto týdne proti Hradci Králové.

Trenér Priske by měl dostat více času. Zabrat musí hráči, nikdo jiný jim teď nepomůže, zdůraznil Fukal