Velký koncert Lewandowského proti Plzni, Liverpool dostal nařezáno pod Vesuvem

Plzeň vstoupila do nového ročníku Ligy mistrů vysokou prohrou 5:1 na Camp Nou, ale za svůj výkon se rozhodně nemusí stydět. Svěřenci kouče Michala Bílka aktivně vzdorovali Barceloně, v jejímž dresu zářili Robert Lewandowski a Ousmane Dembélé.

Skóre na půdě katalánského giganta otevřel již ve 13. minutě Kessie, poté se dostal ke slovu Lewandowski, který v první půli vykázal dva přesné zásahy. Kataláncům zatrnulo při pádu Mosquery ve vápně, kde penaltu a červenou kartu muselo odvolat až video. Za hosty se navíc prosadil Sýkora. Po změně stran ale polský kanonýr dokonal hattrick a blýskl se také Torres, který upravil na konečných 5:1.

Ajax si vyšlápl na Rangers a po trefách Álvareze, Berghuise, Kuduse a Bergwijna vyhrál 4:0. Dařilo se také Sportingu, který uspěl na půdě Frankfurtu 3:0. Přesné zásahy slavili Edwards, Trincao a Santos.

Bruggy uhájily svou půdu před nájezdem Leverkusenu, v jehož sestavě nechyběl ani český legionář Patrik Schick. Rozhodla nakonec jediná trefa utkání, kterou si připsal v první půli Sylla. Divoké nastavení druhého poločasu nabídlo poměření sil Atlética Madrid s Portem. Hosté oslabeni o vyloučeného Teremiho nejprve prohrávali po trefě Hermosa, ale Uribe s penalty přinesl zdramatizování. Až v samotném závěru vrátil španělskému klubu náskok Griezmann.

Bavorský gigant loupil na San Siru. V první půli otevřel skóre Sané, po změně stran vlastní brankou upravil na konečných 2:0 D´Ambrosio. Tottenham doma využil vyloučení Mbemby na startu druhé půle a po dvojitém gólovém přísunu Richarlisona bere důležité tři body.

Trápení Liverpoolu bylo patrné také pod Vesuvem, kde řádila tamní Neapol. Zielinski poslal domácí do vedení, poté Osimhen zahodil penaltu. Zaváhání ale v první půli napravili Anguissa a Simeone. Autor úvodní trefy slavil přesný zásah i po změně stran a Díaz pak už jen upravoval na konečných 4:1 pro Neapol.