Brno i Zlín ho nevyužily, tak si to Yunis namířil ze Sigmy do Opavy. Ve Slezsku věří, že u nich nastartuje kariéru

Brno i Zlín ho nevyužily, tak si to Yunis namířil ze Sigmy do Opavy. Ve Slezsku věří, že u nich nastartuje kariéru

Jakub Yunis se bude pokoušet nastartovat kariéru ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE v dresu Slezského FC Opava. Český útočník s iráckými kořeny přichází do slezského klubu jako volný hráč.

Yunis naposledy působil v olomoucké Sigmě, kde strávil celkem čtyři sezony, odehrál 67 zápasů a vstřelil 5 ligových branek.

Šestadvacetiletý bývalý mládežnický reprezentant se přestupu do druhé české nejvyšší soutěže nebránil. „Opava na mě vždy působila jako kvalitní tým se skvělým zázemím. Je proslulá fanoušky, které má jedny z nejlepších u nás. Celý přesun do Opavy se navíc uzavřel velice rychle. Včera mi volal agent o zájmu SFC a dohodli jsme se na vzájemné spolupráci, na kterou se velmi těším,“ konstatoval po příchodu pro oficiální web klubu.

Vedení Opavy si tento tah nadmíru pochvaluje. „Jakub je typ útočníka který nám scházel. Disponuje fyzickými parametry a umí se prosadit v pokutovém území. Věřím, že u nás nastartuje kariéru a potvrdí své předpoklady, které má. Já jsem úplně do kádru zasahovat nechtěl, byť je kádr úzký. Tým se semknul a je neskutečně pracovitý. V každém utkání jsme herně byli lepší a já týmu věřím,“ uvedl přesvědčivě sportovní ředitel klubu Jaroslav Kolínek.

Útočník je odchovancem brněnské Líšně, zahrál si také ve Zbrojovce a jednu sezonu si vyzkoušel zahraniční angažmá ve druhé polské nejvyšší soutěži, kde oblékal dres Katowic.

Votroci a klokani si vyměnili útočníky. Nespokojený Prekop zakotvil v Ďolíčku a opačným směrem putoval tento mladík...