Rozvrátil Ronaldo kabinu Blues? Vyhazov Tuchela nebyl založen na špatném začátku sezony

Rozvrátil Ronaldo kabinu Blues? Vyhazov Tuchela nebyl založen na špatném začátku sezony

Německý trenér Thomas Tuchel ve středu skončil na pozici hlavního trenéra londýnské Chelsea, den po prohře v úvodním zápase skupinové fáze Ligy mistrů, když Blues prohráli na hřišti chorvatského Dinama Záhřeb 0:1.

Tuchel přišel do Chelsea jako náhrada za Franka Lamparda a během jednoho roku vyhrál Ligu mistrů, Superpohár a MS klubů. Poté následovala pro Chelsea složitá sezona. Kvůli ruské agresi na Ukrajině byly na bývalého majitele londýnského klubu Romana Abramoviče uvaleny sankce, které omezovaly chod klubu. I tak se Tuchelovi podařilo umístit v první čtyřce Premier League a zahrát si finále FA Cupu i Carabao Cupu.

Následně Chelsea koupilo americké konsorcium v čele s Toddem Boehlym. Podle britského deníku The Daily Telegraph vyhazov Tuchela nesouvisel se špatnými výsledky ze začátku sezony. Avšak majitelé klubu byli v obavách, zda devětačtyřicetiletý Němec je tím pravým, který by měl vést novou éru Blues.

Velký názorový rozdíl nastal po tom, co Tuchel odmítl dát zelenou k podpisu Cristiana Ronalda, německý kouč pětkrát až šestkrát řekl novým majitelům, že o něj nemá zájem. Boehly však stále požadoval komplexnější vysvětlení. Z toho začal být Tuchel frustrovaný a nechtěl, aby se nad otázkou Ronalda plýtvalo mnoho času, když měl být prioritou podpis novýc obránců.

Podobná situace byla i u nové smlouvy pro Armanda Broju, kterého Tuchel chtěl nechat odejít, protože byl přesvědčen, že ještě není připravený hrát za první tým Chelsea, nicméně albánský útočník dostal novou šestiletou smlouvu.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.