Plzeň na Camp Nou málem zlomila dvanáct let starý nelichotivý rekord, kterým se stále „pyšní“ Inter

Plzeň na Camp Nou málem zlomila dvanáct let starý nelichotivý rekord, kterým se stále „pyšní“ Inter

Viktoria Plzeň se po čtyřech letech probojovala znovu do skupinové fáze Ligy mistrů. Do milionářské soutěže nakoukla v letech 2011, 2013 a 2018, pokaždé u toho byl na lavičce Pavel Vrba, se kterým vždy obsadili třetí místo ve skupině a prošla do jarní části Evropské ligy. Nyní čeká velká výzva trenéra Michala Bílka.

Los Ligy mistrů určil, že západočeský celek dostal pro jednoho skupinu smrti a pro druhé skupinu snů. Viktoriány čekají duely s Bayernem Mnichov, Interem Milán a Barcelonou.

Právě první kolo svěřenci trenéra Bílka odehráli s katalánským velkoklubem a domů si odvezli debakl 5:1, když čestný gól Plzně vstřelil Jan Sýkora. Za Barcelonu se třikrát prosadil Polák Lewandowski, po jedné brance pak Kessié s Ferranem Torresem.

Viktoriáni si mohli připsat nelichotivý rekord. Západočeši si na Camp Nou užili míče ve svém držení pouhých 16 minut a 42 sekund. Jedná se o nejmenší držení míče pro hostující celek na hřišti Blaugranas v zápase Ligy mistrů od dubna 2010, kdy Inter Milán měl míč na svých kopačkách pouze 14 minut a 44 sekund.

Tehdy se jednalo o semifinále soutěže, kam si italský celek dovezl z prvního zápasu slušný výsledek 3:1 a i přes prohru 0:1 se dostal do finále, kde porazil Bayern, tehdy tým Josého Mourinha celou soutěž ovládl.